Elon Musk daha fazla veri istedi, Twitter kabul etti
Elon Musk daha fazla veri istedi, Twitter kabul etti

Elon Musk daha fazla veri istedi, Twitter kabul etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla ve SpaceX CEO’su olmasının yanında dünyanın en zengin kişisi unvanını da elinde bulunduran Elon Musk’ın, avukatları aracılığıyla Twitter’dan talep ettiği daha fazla veri sosyal medya devi tarafından kabul edildi. Twitter, Musk’ın avukatlarına içinde gerçek zamanlı API verilerinin de olduğu bilgileri sağlamayı kabul ettiğini bildirdi.

En büyük endişesi botlar

Musk, Twitter için önerdiği satın alma teklifinin şirket tarafından kabul edilmesinin ardından, platformdaki “bot” sayısının fazlalığından yakınmış ve bu konuda şirketten yeterli bilgi alamadığını hatta kendisinden bilgi saklandığını gerekçe göstererek süreci askıya almıştı. Musk, “Bu durumun devam etmesi halinde anlaşmayı sonlandırma hakkımı saklı tutuyorum” demişti.

“Bot etkisi en büyük endişem” demişti

Bu konuda taviz vermeyeceğini birçok kez söyleyen ünlü işadamı, son olarak ise paraya çevrilebilir kullanıcı metrikleri konusunda bot etkisinin yaygın olmasının en büyük endişesi olduğunu dile getirmişti.

Fiyat konusunda pazarlık mı yapacak?

Uzmanlar ise Musk’ın bot sayısını öne sürmesinin arkasında, önerdiği 44 milyarlık fiyatı daha aşağıya çekme düşüncesinin olduğunu iddia ediyorlar. Musk her Twitter hissesi için 54 doalrlık teklif yapmıştı. Şirketin bir hissesi ise şu anda yaklaşık 38.6 dolardan işlem görüyor.

Hatırlanacağı üzere Musk’ın sürekli bot hesaplar konusunda açıklamalar yapması ve süreci askıya alması bir grup Twitter hissedarını da rahatsız etmiş ve Musk2ın manipülasyon yaptığı iddiasıyla bu kişiler ünlü işadamına dava açmışlardı.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!