Analiz Şirketi Ethereum ve Bitcoin’i Değerlendirdi, Bu Hafta Gözler ETH’de Dedi!
Analiz Şirketi Ethereum ve Bitcoin’i Değerlendirdi, Bu Hafta Gözler ETH’de Dedi!

Yarın Bitcoin ve Ethereum’da 700 Milyon Dolarlık Opsiyon Vade Depremi Var: İşte Detaylar

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, çok sayıda opsiyonun yarın sona erecek olması nedeniyle önemli bir olaya hazırlanıyor.

Ekim 6 tarihinde, toplam 14.000 Bitcoin (BTC) opsiyonu ve 200.000 Ethereum (ETH) opsiyonu sona ermek erecek. Opsiyonu sona erecek toplam BTC miktarının dolar karşılığı yaklaşık olarak 383 milyon dolar, toplam Ethereum miktarının dolar karşılığı ise 322 milyon dolar olarak kaydedildi.

BTC opsiyonlarının Put/Call Oranı 0.89 iken, maksimum zarar noktası 27.000 dolar ve nominal değeri 400 milyon dolar. Öte yandan, ETH opsiyonları 0.87 Put/Call Oranına, 1.650 dolar maksimum zarar noktasına ve 330 milyon dolar nominal değere sahip.

Maksimum Zarar Noktası, en fazla açık opsiyon sözleşmesinin (yani satım ve alım opsiyonlarının) vadesinin değersiz olarak dolacağı ve vade sonunda en fazla sayıda opsiyon sahibi için maksimum mali kayba neden olacak kullanım fiyatını ifade ediyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Eski BlackRock Üst Düzey Yöneticisi, Bitcoin Spot ETF Onaylanınca BTC Fonlarına 150-200 Milyar Dolar Girecek Dedi, Tarih Verdi

BTC, bu hafta piyasanın yükseliş trendinin arkasındaki itici güç konumunda. Bununla birlikte, bu olumlu harekete rağmen, büyük zımni volatiliteler (IV’ler) düşük kaldı. Bu durum büyük ölçüde Asya’daki işlem saatlerinde daha düşük işlem hacimlerine yol açan tatil faktöründen kaynaklanıyor.

Tarihsel olarak dördüncü çeyrek, özellikle de Ekim ayı, kripto para piyasasında yükseliş trendlerinin yaşandığı bir sezon olmuştur. Piyasa katılımcıları bu yılın da aynı şekilde geçeceğini ve önceki yıllar kadar aktif olacağını umuyor.

İlginç bir şekilde, satım (put) pozisyonlarının payı yüksek kalmaya devam ediyor. Likiditenin son zamanlarda kötüleşmeye devam etmesiyle birlikte, analistlere göre bu ay ufukta önemli piyasa hareketlerinin olabileceğine dair işaretler var.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!