El Salvador Bitcoin (BTC) Adaptasyonu İçin Binance’ten Yardım İstedi: Changpeng Zhao El Salvador’a Gidiyor!
El Salvador Bitcoin (BTC) Adaptasyonu İçin Binance’ten Yardım İstedi: Changpeng Zhao El Salvador’a Gidiyor!

El Salvador, İlk Bitcoin Madenciliği Havuzunu Başlattığını Duyurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

El Salvador, ilk Bitcoin (BTC) madencilik havuzunun faaliyete geçmesiyle kripto para dünyasında adımlar atmaya devam ediyor.

Haziran ayında Bitcoin madenciliği projesini başlatan Volcano Energy, ülkenin Lava Pool adlı ilk Bitcoin madencilik havuzunu kurmak için Luxor Technologies ile ortaklık kurdu.

Lava Pool’un amacı Bitcoin madenciliğini merkeziyetsizleştirmek ve El Salvador’un düzenleyici netliğinden yararlanmak olarak açıklandı. Volcano Energy Baş Strateji Sorumlusu Gerson Martínez, “Bitcoin işletmeleri için istikrar ve öngörülebilirlik sağlayan düzenleyici netliğe ve iş ortamına sahip tek ülke olan El Salvador’da bir havuz başlatmaya karar verdik” dedi.

Madencilik havuzları, Bitcoin bloğuna rastlama şanslarını artırmak için bilgisayar güçlerini birleştiren Bitcoin madencilerinden oluşan gruplar olarak biliniyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Yatırım Alan Tokenin Geliştiricileri Fiyat Artınca Binance’e Dump’ladı: Fiyat Bugün Çakıldı

Ayrıca Lava Pool, küçük madenciler için en uygun fiyatlı seçenek olmayı hedefliyor. Luxor Operasyon Direktörü Ethan Vera, “Bitcoin madenciliğinin temelinde coğrafi merkeziyetsizlik yatıyor ve El Salvador’da madencilik havuzu altyapısının geliştirilmesi bu hedefe katkıda bulunacak” dedi.

Ağın toplam hash oranının %3.3’üne sahip olan ve dünya çapında ilk on havuzdan biri olan Luxor, yönetim hizmetleri için Lava Pool’dan cüzi bir ücret alacak. Buna karşılık Lava Pool da daha düşük bir madencilik ücretinden faydalanacak.

Volcano Energy şu anda El Salvador’un batı bölgelerinden biri olan Santa Ana’da BTC madencilik tesisleri inşa ediyor. Bu tesisler rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanacak. Projenin 241 MW yenilenebilir enerji üretmesi ve bunun bir kısmının Bitcoin madenciliği ve yerel topluluklara uygun fiyatlı enerji sağlamak için kullanılması bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!