Kripto Analisti “Bitcoin’de Son Boğa Yaşanacak, Sonra Düşüş Var” Dedi, Tarih Verdi!
Kripto Analisti “Bitcoin’de Son Boğa Yaşanacak, Sonra Düşüş Var” Dedi, Tarih Verdi!

CryptoQuant Analistleri: “Bitcoin’de Gerçek Boğanın Başlaması İçin Bu Aralığın Aşılması Gerekiyor”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası 2021 sonundan bu yana düşüş eğiliminin etkisi altında ve Bitcoin önemli bir dirençle karşı karşıya.

Ünlü bir kripto para analiz firması olan CryptoQuant analistlerine göre, Bitcoin’in bir boğa koşusu başlatması için çok önemli bir seviyeyi aşması gerekiyor.

Analistlere göre Bitcoin, 29.808 dolar ile 35.078 dolar aralığında yer alan 2021-2022 ayı piyasası tabanının oluşturduğu uzun vadeli dirençle mücadele ediyor. Analistler bu direncin, teknik analiz açısından bir boğa rallisinin başlamasından önceki son engel olduğunu düşünüyor.

Eş zamanlı olarak, Bitcoin’in uzun vadeli direnci 65,95-76,31 (%) kar aralığındaki arz ile paralellik gösteriyor. Analistlere göre bu korelasyon yukarıda bahsedilen analizi daha da doğruluyor. Ocak 2023’ten günümüze kadar görülen kârlı arz, erken bir boğa zirvesine ve yüksek kârlı bir koşuya daha çok benziyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Yarın Bitcoin ve Ethereum’da 700 Milyon Dolarlık Opsiyon Vade Depremi Var: İşte Detaylar

İlginç bir şekilde, kârdaki arz hareketi konsept olarak Ocak-Mayıs 2012 ve Ekim 2015-Mayıs 2016 dönemlerine benziyor. Analistlere göre BTC 65.95-76.31 direnç aralığını başarıyla aşana kadar, çelişkili ya da belirsiz fiyat hareketlerinin devam etmesi muhtemeldir.

Analistlere göre olumlu bir not olarak, bu göstergeler bir yeniden birikim aşamasına işaret ediyor olabilir. Analistler bu aşamanın genellikle bir boğa koşusundan önce geldiğini ve Bitcoin’in değerinde yaklaşan bir artışa işaret edebileceğini belirtiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!