Binance diğer kripto para borsalarına fark attı: Açık ara lider

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017 yılında Bitcoin’in büyük yükseliş yaşadığı dönemde birçok borsa zorlu KYC kuralları uygularken, Binnace ise kolay üyelik şartlarıyla önplâna çıkmış ve bu anlamda rakiplerine karşı büyük üstünlük sağlamıştı. O dönemden beri bu üstünlüğünü hiç kaybetmeyen Binance, düşüş dönemlerinde de farkını gösteriyor.

En yakın rakibi Coinbase’e fark attı

CryptoCompare şirketinin son raporuna göre Binance borsası, Ağustos ayında piyasadaki spot işlem hacminin yüzde 55’ine sahip oldu. Şirketin paylaştığı verilere göre Ağustos ayında toplam spot işlem hacmi 1.91 trilyon dolar oldu. Bu rakamın %94.3’ü ise büyük borsalarda oluştu. Binnace borsası ise toplam işlem hacminin 438 milyar doalrına sahipti. En yakın rakip olan Coinbase’de bu rakam sadece 58.3 milyar dolar oldu. Coinbase’in ardından ise 54.9 milyar dolar ile AAX borsası geldi.

USDT tercih edilmeye devam…

Bitcoin 24 bin 500, Ethereum ise 2 bin dolar seviyelerini aşmayı başaramazken, trader’lar ise bu düşüş ve volatilite günlerinde merkezi borsalara güvenmeye devam ettiler. Merkezi borsalardaki toplam işlem hacmindeki artış Temmuz ayına oranla Ağustos’ta %36.8 arttı. Bitcoin,USDT paritesi hacmi de %15.4 yükselirken, aynı rakam BTC-BUSD için ise %0.44’tü. Dolayısıyla burada da en büyük sabit coin olan USDT’nin açık ara tercih edilmeye devam ettiği görülüyor.

Spot hacimler 1.91 trilyon dolara ulaşırken, türev işlem hacimlerindeki artış ise %1.9 oldu. Bu alandaki işlem hacmi de 3.16 trilyon dolara ulaştı.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!