sikayetkripto
ABD’li Senatörden FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e: “Samimi Davrandığın İçin Teşekkürler”
ABD’li Senatörden FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e: “Samimi Davrandığın İçin Teşekkürler”

ABD’li Senatörden FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e: “Samimi Davrandığın İçin Teşekkürler”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Başkanı Maxine Waters bugün, iflas eden borsa hakkında konuşurken FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’e “samimi” olduğu için teşekkür etti.

Waters ayrıca FTX’i skandal yaşatan ve kamuoyunda geniş yankı uyandıran çöküşünden önce Kasım ayı başına kadar yöneten Bankman-Fried’ı komite önünde ifade vermeye davet etti.

ABD Temsilciler Meclisi 13 Aralık’ta FTX Vakasını İnceleyecek

İki partili duruşma 13 Aralık’ta gerçekleşecek ve FTX’in düşüşünü ve bunun “dijital varlık ekosistemi için ortaya çıkardığı geniş çaplı sonuçları” inceleyecek.

FTX’in iflasından bu yana Bankman-Fried (garip tweetler yazmak dışında) büyük ölçüde ortalıkta görünmüyordu.

Ancak Çarşamba günü The New York Times’ın yıllık DealBook Zirvesi’nde kamuoyunun karşısına çıktı, ardından Perşembe günü Good Morning America’da bir röportaj verdi ve akşam saatlerinde 39.000’den fazla kişinin katıldığı bir Twitter Spaces düzenledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX İflasında Bir İlk Yaşandı: FTX Mağdurlarını Sevindirecek Haber Japonya'dan Geldi!

Waters Cuma günü Twitter’dan yaptığı açıklamada “FTX’te olanlarla ilgili tartışmalarınızda samimi olmanızı takdir ediyoruz” dedi ve ekledi:

“Kamuoyuyla konuşma isteğiniz şirketin müşterilerine, yatırımcılarına ve diğerlerine yardımcı olacaktır. Bu amaçla, ayın 13’ündeki oturumumuza katılımınızdan memnuniyet duyarız.”

FTX’in çöküşü, ABD’li kanun yapıcıları kripto para birimlerinin hızlı gelişen ve karmaşık dünyasını nasıl düzenleyeceklerini çözmeye yöneltti.

Bitcoin borsası FTX’in ve 100’den fazla ilgili kuruluşun büyük ölçüde tepedeki kötü yönetim nedeniyle iflas ettiği iddia ediliyor.

Bir zamanlar türev ticaretinde uzmanlaşmış en büyük kripto borsalarından biri olan FTX’in, Bankman-Fried tarafından kurulan başka bir platform olan Alameda Research’te risk yatırımı yapmak için müşteri parasını kullandığı iddia ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!