SEC Bir Kripto Parayı Daha Kayıtsız Menkul Kıymet Olmakla Suçladı!
SEC Bir Kripto Parayı Daha Kayıtsız Menkul Kıymet Olmakla Suçladı!

Kripto Para Sektörü İçin Kabus Olmaya Devam Eden SEC, Bir Altcoin Projesine Daha Dava Açtı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para birimleri üzerindeki denetimi ve baskısı devam ediyor.

Bu kapsamda SEC, altcoin projelerine yönelik soruşturmalarına devam ederken yeni bir altcoine karşı daha dava açıldı.

SEC, Thor Technologies’in kurucu ortağı ve CEO’su David Chin ile birlikte Thor’un 2018’deki ilk coin arzının (ICO) 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası’na göre kayıt dışı bir menkul kıymet satışı olduğunu iddia ederek şikayette bulundu.

SEC yaptığı açıklamada, Thor Technologies’in 2018 yılının Mart ve Mayıs ayları arasında Thor (THOR) tokeninin satışı yoluyla 1.600 yatırımcıdan 2,6 milyon dolar topladığını belirtti.

21 Aralık’ta San Francisco ABD Bölge Mahkemesine şikayette bulunan SEC, Thor’un bir yazılım platformu geliştirecek olan işini finanse etmek amacıyla Thor Tokens olarak belirlenen kripto varlıklarını halka teklif sattığını ancak bu platformun hiçbir zaman tamamlanmadığı ifade etti:

SEC şikayet dosyasında şu ifadelere de yer verdi:

“Thor ve Chin, tokenlerin değerindeki potansiyel artışı teşvik ederek ve tokenlerin kripto varlık ticaret platformlarında kullanıma sunulacağını iddia ederek Thor Tokenlarını bir değer kazanabilecek bir yatırım fırsatı olarak gören yatırımcılara pazarladı.”

SEC mahkemeye sunduğu şikayet dosyasında ihtiyati tedbir, haksız elde edildiği iddia edilen kazançların iadesi artı ön yargı faizi ve hukuki ceza istediğini söyledi.

SEC’in altcoin projelerine karşı açtığı ilk dava bu değil. Zira SEC kripto para sektörüne yön verebilecek nitelikte olduğu belirtilen Ripple’a (XRP) da dava açmıştı.

Ayrıca SEC Ripple dışında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in 2017 yılındaki ICO’sunu da araştırdığını açıklamıştı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!