NFT
Bitcoin Borsası Binance Bir Ülke İle Daha Anlaştı!
Bitcoin Borsası Binance Bir Ülke İle Daha Anlaştı!

Bitcoin Borsası Binance’e Fransız Yatırımcılardan Dava!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance hakkında çıkan haberlerin sonu gelmiyor.

Son zamanlarda Binance hakkında çıkan FUD haberleriyle uğraşırken şimdi de Fransa’dan kötü bir haber geldi.

Cointelegraph’ın haberine göre, Fransa’nın yerel medyasında, Binance’in Fransa kolu ve ana şirketi Binance Holdings Limited yanıltıcı ticari uygulamalar ve gizli çalışmalar iddiasıyla 15 Fransız yatırımcı tarafından dava edildiği belirtildi.

14 Aralık tarihli şikayete göre davacılar Binance’in ülke yetkililerinden bir lisans almadan kripto para hizmetlerinin reklamını yaptığını ve eylemlerinin sonucunda da Fransız yasalarını ihlal ettiğini iddia etti.

Ayrıca TerraUSD’nin (UST) dolar sabitini kaybetmesiyle birlikte 2,4 milyon avro kaybettiklerini belirten davacılar bu kayıplarının sebebinin, Binance’in UST’yi ABD doları destekli olarak duyurmasından kaynaklandığını savundu.

Davacılar, Binance France hakkında yaptıkları şikayette Binance Fransa isimli bir Telegram kanalının aktivitelerinin yasak olduğunu ifade etti.

Bu haberler hakkında bir blog yazısı kaleme alan Binance France, şirketin Fransa’da lisans almadan önce herhangi bir tanıtım faaliyetinde bulunmadığını söyledi.

UST iddialarına da cevap veren Binance France şunları söyledi:

“Binance ile staking yapmak güvenlidir, ancak bu güven stake edilen kripto para birimlerinden kaynaklanmamaktadır.

Binance aracılığıyla yapılanan stake işlemi hakkında güvence verilirken, stake edilen kripto para ve finansal yapısı hakkında garanti vermiyoruz.”

Son olarak haklarında çıkan iddiaları kabul etmediklerini söyleyen Binance yetkilileri, her zaman yatırımcıları kripto ürünleri için piyasadaki risklere karşı uyardığını belirterek kendini savundu.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!