Merakla Beklenen Ethereum Güncellemesinde Yeni Gelişme Yaşandı: Bu Ağ Kapatılıyor!
Merakla Beklenen Ethereum Güncellemesinde Yeni Gelişme Yaşandı: Bu Ağ Kapatılıyor!

CryptoQuant Ethereum’da Büyük Satış Dalgası Geliyor Dedi, Nedenlerini Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) ağında gerçekleşmesi planlanan beş güncellemeden ilki olan Merge Eylül ayının ortasında başarıyla gerçekleşmişti.

Merge yükseltmesinin Ethereum’un fiyatına olumlu etkisi olması bekleniyordu ancak beklenen etki olmadı.

Yatırımcılar ETH ve genel olarak kripto para fiyatlarının artmasını dört gezle beklerken zincir üstü veri toplayıcısı CryptoQuant‘tan ETH için olumsuz bir haber geldi.

Ethereum’da satış dalgasının başlayabileceğini belirten CryptoQuant analistleri, yaklaşan Şanghay hard forkundan sonra Ethereum’da büyük satışların olabileceğini ve nedenlerini araştırdıklarını söyledi.

Ethereum’da toplu satışların başlamasının iki ana nedeni olabileceğini ifade eden analistler bu nedenlerden ilk olarak “Şanghay hard fork’una kadar kilitlenen ETH’lerin sayısının şiddetli bir şekilde artmasını” gösterdi.

Bu bağlamda analistler Ethereum 2.0 sözleşmede kilitlenen ETH miktarının halihazırda toplam Ethereum arzının %12’sini oluşturduğunu açıkladı.

Analistler ikinci sebep olarak da “ETH’nin borsalardaki arzının düşmeye devam etmesini” gösterdi.

CryptoQuant analistlerine göre, yaklaşmakta olan Şanghay hard forku, 2020’nin Kasım ayında Ethereum 2.0 sözleşmesinin başlatılmasından bu yana kilitlenen ETH’lerin geri çekilmesini mümkün kılacağından, ETH‘de büyük satışı başlatacağına inanıyor.

Bu bağlamda analistler, Şanghay hard forkunun tarihinin ertelenmediği sürece kilitledikleri ETH’leri geri çekmek isteyen tüccarların muhtemelen Mart ayından itibaren Ethereum‘larını satmaya başlayacaklarını söyledi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!