featured

CLAPART; Sanat ve Eğlencenin Merkeziyetsiz Platformu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

On yıldan fazla süredir faaliyette olan blok zinciri teknolojisi; şeffaflığı, hesap verebilirliği ve güvenliği teşvik ettiği için bu özellik blok zinciri çağın tek güvenli ve merkezi olmayan teknolojisi haline getirdi. Blok zinciri start-up’ları, yalnızca 2021’de önceki seviyelere göre %731’lik bir artışla 25 milyar dolar bazında bütçelendirildi. Daha fazla endüstrinin blok zinciri ekosistemini denemesi nedeniyle toplam finansmanın 2022’de çok daha fazla olması bekleniyor.

Blok Zincirinin Sanat ve İçerik Üretimi Üzerindeki Olumlu Etkisi

DLT(Dağıtılmış Defter Teknolojisi) teknolojisi, içerik üreticilerin oluşturdukları üzerinde daha fazla yetkiye sahip olmalarını sağlayarak yeni yaratıcı içeriklerin üretimine yardımcı olacaktır. Müzik sanatçılarının, aktörlerin ve gazetecilerin içeriklerini kolayca takip etmelerini ve bunlardan para kazanmalarını sağlayacak. İçerik oluşturucular ayrıca içeriklerine yerleştirilen reklamları takip etme ve para kazanma sırasında bunları doğru bir şekilde fiyatlandırma ayrıcalığına sahip olacaklar. Aynı çalışma prensipleri nedeniyle, takip zinciri blok zincirinde yapıldığında basit olacaktır.

Merkeziyetsiz yapı ile sanatçıların merkezi medya ve eğlence prodüksiyon sistemiyle şu anda elde ettiklerinden çok daha fazlasını kazanacakları anlamına geliyor. 

Blok zinciri ayrıca içerik oluşturucuların ve sanatçıların ulaşılan kilometre taşlarını ve kilometre taşlarıyla uyumlu üretim bütçesini takip etmelerini sağlar.

CLAPART’ın Rolü

Blok zinciri ve sosyal medya teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte sanatçıyı hayranlarıyla buluşturan CLAPART’ın önemi her geçen gün artıyor.

CLAPART’ın misyonu, herhangi bir sanat dalındaki içeriğin kazancını, hayranlar ve sanatçıların paylaştığı bir ekosistem yaratmaktır. Müzik ve sanattan, resim veya spora, birçok sanat dalında yaratıcılık en önemli noktadır.

CLAPART, daha işbirlikçi bir ortam aracılığıyla sanatçıların hayranlarıyla birlikte çalışma şeklini değiştirerek sektörü yeniden şekillendiriyor. Aynı zamanda yatırımcılara sermaye varlıklarını sanat eserlerine dönüştürmeleri için bir fırsat sağlamaya devam ediyor. 

CLAPART, kendi alanlarında yeni ortaya çıkan sanatçılara gerekli imkanlara sahip olmalarını sağlamanın yanı sıra bir izleyici kitlesi de sağlayarak bu konseptte devrim niteliğinde bir platform olma özelliği taşıyor. Sanatçılar sadece sanat eserlerini dijital olarak satmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın her noktasındaki takipçilerinden ve hayranlarından geri bildirim alabiliyor ve çalışmalarını nasıl geliştirebilecekleri konusunda fikir alışverişi yapabiliyorlar. Tüm bunlar sayesinde sanatçılar, içerik üreticileri ve akla gelebilecek tüm sanat dallarındaki yetenekli üreticiler işlerini ve sanatlarını daha iyi optimize ederek çalışma imkanı buluyorlar.

İlk Uluslararası Proje

Son olarak CLAPART’ın duyurusunu yaptığı ilk uluslararası proje olan SALIGIA, kripto para ve blok zincirine oldukça ilgili olan Türkiye’deki en iyi 7 rap sanatçısının yer aldığı bir yönetmen albümü olma özelliği taşıyacak. Şehinşah ve Ceg’in CLAPART’a katılımından sonra Feride Hilal Akın, Allame, Eftalya, Khontkar ve Keişan da CLAPART’a katılan sanatçılardan oldular.

Ön satış ve CLAPART hakkında daha fazla bilgi almak için CLAPART web sitesini ziyaret edin.

https://www.clapart.com

https://twitter.com/clapartofficial

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!