Bitcoin Madenciliği Şirketleri Arasında Dikkat Çeken Çatışma: Dava Açıldı!
Bitcoin Madenciliği Şirketleri Arasında Dikkat Çeken Çatışma: Dava Açıldı!

BTC Madencileri Zararına Çalışıyor! Bitcoin’de Son Durum

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz hafta 18.300$ seviyesini zorlamasının ardından gelen satışlar ile yeniden 16.800$’a geriledi. Faiz artışının ardından FED Başkanı Powell’ın yaptığı şahin açıklamalar bütün piyasaları olumsuz etkiledi. Bitcoin o günden bu yana %11, Amerikan hisse senedi endeksi S&P500 ise %7 düştü.

Kasım ayının başında FTX’in iflasıyla 18.300$’ın altına gerileyen Bitcoin yaklaşık 40 gündür yatay seyrine devam ediyor. BTC, yeni bir gelişme yaşanmadığı takdirde yavaş yavaş 15.600$ desteğini yeniden test edebilir.

Öte yandan Bitcoin fiyatındaki seyir kripto para madencilerini zor durumda bıraktı. Yeni zincir üstü verilere göre BTC madencileri artık zararına çalışıyor.

Bitcoin Fiyatı Üretim Maliyetinin Altına Geriledi!

On-chain analitik firması Glassnode’un paylaştığı Zorluk Regresyon Modeli grafiğine göre madenciler artık zarar ediyor. Verilere göre bir adet Bitcoin’in üretim maliyeti 18.800 dolar iken en büyük kripto para birimi piyasada 16.800$ etiketiyle alıcı buluyor.

Madenci kârlarındaki gerileme, Bitcoin’in üretim maliyetinin altında işlem gördüğüne dair olan veriyi destekliyor. Braiins.com’a göre BTC madencilerinin geliri yıllık olarak %72 azaldı. Kripto madencilerinin günlük geliri ise 15 milyon dolar civarında seyrediyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!