NFT
BNB Chain Yeni Katman 2 Ağını Tanıttı!
BNB Chain Yeni Katman 2 Ağını Tanıttı!

BNB Chain Yeni Katman 2 Ağını Tanıttı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başlangıçta Binance tarafından oluşturulmuş bir blockchain ağı olan BNB Chain, bugün bir Katman 2 ağı olan opBNB’nin lansmanını duyurdu.

opBNB, Optimism’in OP Stack’ı kullanılarak geliştirilen, BNB Zinciri ekosistemindeki bir Katman 2 ağı olarak karşımıza çıkıyor.

Bu ağın amacının işlemlerin hızının artırılması ve dapp ücretlerinin azaltılmasına yardımcı olmak olduğu belirtildi.

“BNB Zinciri ekosistemi için önemli bir dönüm noktası olan opBNB’nin ana ağının 13 Eylül 2023’te hayata geçtiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

opBNB, BNB Akıllı Zincirin katman 2 ağıdır ve BNB Chain’in misyonunun temel bir parçası olan gas ücretlerini önemli ölçüde azaltarak blockchain teknolojisini herkes için erişilebilir hale getirerek blockchain teknolojisinde devrim yaratmak üzere tasarlandı.”

BNB Chain geliştiricileri yaptıkları açıklamada ayrıca opBNB’nin test aşamasında 35 milyondan fazla işlemi test ettiklerini söyledi.

BNB Chain Kıdemli Mimarı Arno Bauer ” Ölçeklenebilirlik ve güvenlik opBNB’nin en önemli öncelikleridir. Ana ağda genel kullanıma açmadan önce gerekli testeler yapıldı ve kriterler karşılandı.” dedi.

Today, we’re launching the opBNB mainnet!

Our Layer 2 solution is now fully released to the public, allowing for lightning-fast transactions and super-low fees! ⚡

Let’s dive deeper into the incredible benefits this brings to BSC 🧵[1/6]https://t.co/vRK7Pbyk4b pic.twitter.com/hqxt3ChsR4

— BNB Chain (@BNBCHAIN) September 13, 2023

BNB Chain Nedir?

BNB Chain, Binance tarafından oluşturulan bir blockchain ağıdır.

Binance BNB Chain’i “Başlangıçta Binance tarafından oluşturulmuş, ancak o zamandan bu yana topluluk odaklı, izne dayalı olmayan ve merkeziyetsiz bir blockchain ekosistemi “olarak tanımlıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!