featured

BitHero, kripto para kullanıcılarının rehberi olacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul merkezli yeni kripto para borsası BitHero, Feriye’de gerçekleştirilen basın toplantısıyla yeniliklerini ve hedeflerini anlattı. Moderatörlüğünü Nefise Karatay’ın üstlendiği toplantıya BitHero CEO’su Fatih Otluoğlu ve BitHero Pazarlama Direktörü Özgür Yıldız katıldı.

Kullanıcılara rehber olacak

BitHero CEO’su Fatih Otluoğlu, kullanıcılarına yenilikçi ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmayı hedefleyen dinamik, samimi ve kullanıcının dilinden konuşan bir kripto para borsası olduklarını söyledi. Otluoğlu, “Amacımız, kripto para alım satımını kolaylaştırarak bu teknolojiye herkesin kolaylıkla erişebilmesini ve işlem yapabilmesini sağlamak. Bu vizyonla, özellikle kripto para piyasasına yeni giren kullanıcılar için bir rehber, bir sağ kol niteliğinde olmayı hedefliyoruz” dedi.

“Kripto para alımını karmaşıklıktan uzaklaştırıp basit hale dönüştürüyoruz”

Otluoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kripto dünyası diğer finansal sektörlere göre çok yeni. Hala karmaşık ve anlaşılması zor bir yatırım aracı olarak görülüyor. Biz tam da bu noktada devreye giriyoruz. Kripto para alıp satmayı karmaşık bir dünyadan uzaklaştırıp basit, anlaşılabilir anlaşılmadıysa da kullanıcılarımızın yanında olacak şekilde kendimizi konumlandırıyoruz. Platformumuz, kullanıcıların üyelik işlemlerinden, alım-satım süreçlerine kadar her adımı daha rahat ve anlaşılır bir hale getirecek şekilde tasarlandı. Ayrıca, 7/24 erişilebilir canlı destek hizmetimiz, sağlam finansal altyapımız ve güvenilir teknolojimiz ile kripto varlık piyasasında kullanıcıların tüm gereksinimlerini uçtan uca karşılamak üzere yola çıktık. ‘Hero – Kahraman’ söylemi de buradan geliyor aslında biz burada doğru dokunuşlarla kullanıcıyı kahramanlaştırıyoruz. Deneyimli kullanıcılara ise güvenilir bir platformda hız ve pratiklik kazandıracağız. Sağladığımız kolaylıklar ve avantajlarla kısa süre içinde Türkiye’nin en çok tercih edilen borsaları arasında olmayı hedefliyoruz.”

Güçlü altyapıdan teknoloji desteği

BitHero CEO’su, yeni bir platform olarak güçlü ve deneyimli bir altyapıdan faydalandıklarını söyledi: “BitHero olarak BtcTurk Teknoloji’den teknoloji ve altyapı desteği sağlıyoruz. BtcTurk Destek şirketinden de müşteri desteği hizmeti alıyoruz. Bu iş birlikleriyle kullanıcılarımıza 7/24 kesintisiz canlı destek hizmeti sunuyoruz. Sağlanan yüksek likidite sayesinde aslında BitHero kullanıcılarına 6 milyondan fazla insan ile birlikte aynı yerde işlem yapma imkânı tanıyoruz. Özellikle yeni bir borsa için bunların çok önemli ve değerli özellikler olduğunu söyleyebilirim.”

Türkiye, kripto paraya en çok ilgi gösterilen ülkelerin başında

Yaptığı konuşmada Türkiye’deki kripto para ekosistemine ilişkin bilgiler paylaşan BitHero CEO’su Fatih Otluoğlu, “Genç ve teknolojiye son derece meraklı nüfusumuzla dünyada kripto paraya en çok ilgi gösteren ülkelerin başında geliyoruz. Hatta son araştırmalara göre; kripto para sahipliğine bakıldığında Türkiye, dünyada %21.7’lik oranla 1. sırada. Türkiye’yi Tayland ve Arjantin takip ediyor. Ağırlıklı olarak 18-45 yaş aralığındakiler kripto para alım satım işlemi yapıyor. Kripto para işlemi yapanların %75’i erkek. Ama önümüzdeki dönemde kadınların daha fazla bu piyasalara dahil olacağını düşünüyoruz” dedi.

Kripto para yasası TBMM’de

Kripto paraya ilişkin regülasyonlara da değinen Bithero CEO’su, “Bu yılın Ocak ayında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin kripto varlıklarla ilgili yasal düzenleme çalışmalarının son aşamasına gelindiğini açıkladı. Şubat ayında ise, yasa koyucular dijital varlık paydaşları ile gelecek kripto düzenleme paketini tartışmak üzere bir araya geldi. Geçtiğimiz hafta 16 Mayıs tarihinde de hazırlanan yasa teklifi TBMM’ne sunuldu. Sermaye Piyasası Kurulu’nun yönetimi ve denetimini merkeze alan yasal düzenlemenin yakın zaman içinde onaylanmasını bekliyoruz. Bütün bunlar Türkiye’de kripto para piyasalarının güçlenerek ilerleyeceğini gösteriyor” tespitini yaptı.

15 Haziran tarihine kadar komisyonsuz alım satım fırsatı

BitHero Pazarlama Direktörü Özgür Yıldız ise kripto para piyasalarını merak eden, ilgi duyan ama karmaşık bulduğu için uzak duran geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Yıldız, “İlk günden itibaren 100’den fazla kripto para sunarak, geniş alternatif sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde kripto para çeşitliliğini artıracağız ve kullanıcılara yatırım kararlarında destek olacak yeni özellikleri ekleyeceğiz. Ayrıca komisyonsuz alım satım fırsatımızı da 15 Haziran tarihine kadar uzatma kararı aldık” bilgisini paylaştı.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!