NFT
Bitcoin’de Spot İşlem Hacmi Son 30 Ayın En Düşük Seviyesinde: Hareketlilik Ne Zaman Başlayacak?
Bitcoin’de Spot İşlem Hacmi Son 30 Ayın En Düşük Seviyesinde: Hareketlilik Ne Zaman Başlayacak?

Bitcoin Madencilik Şirketi Başkanı BTC Hakkında Konuştu: “Yeni Kurallar Kurumsalları Piyasaya Çekebilir”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Madencilik Şirketi Sazmining’in Başkanı Kent Halliburton verdiği bir röportajda, yeni gerçeğe uygun değer maliye kurallarının Bitcoin’in benimsenmesi üzerindeki etkisi konusunda iyimserliğini dile getirdi.

Yeni Mali Kurallar Kurumsal Şirketleri Piyasaya Çekebilir

Halliburton, Şirketlerin kripto varlıklarını adil piyasa değerinde raporlamalarına olanak tanıyan bu kuralların, hazine varlıklarını dijital varlığa çeşitlendirmek için son derece olumlu olacağına inanıyor.

Halliburton, 2021 yılında Michael Saylor’un bilançolarına Bitcoin eklemekle ilgilenen kurumsal liderler için bir sempozyum düzenlediğini vurguladı.

Sempozyuma katılımın yüksek olması, kurumsal ilginin güçlü olduğunu gösteriyordu. Bununla birlikte, mevcut mali kurallarının benimsemenin önünde önemli bir engel olduğu açıktı.

ABD’de düzenleyici bir kurum olan Finansal Muhasebe Standartları Kurulu tarafından yakın zamanda onaylanan kurallar 2023 yılı sonuna kadar resmi olarak yayınlanacak ve 2025 yılında uygulamaya konulacak.

Yeni maliye yöntemi, Bitcoin’in fiyat oynaklığına ilişkin endişeleri gidermese de, şirketlerin hem yukarı hem de aşağı yönlü fiyat hareketlerini yansıtmasına olanak tanıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dev Şirket Valkyrie, SEC’ten Onay Gelene Kadar Ethereum Vadeli İşlem Alımlarını Durdurdu!

Daha önce, sadece değer düşüklükleri hesaba katılıyor, fiyat düşüşleri için ayarlama yapılıyor ancak artışlar hesaba katılmıyordu. Adil piyasa değeri, bir varlığın mevcut değerinin daha doğru bir temsilini sağlar.

Bu mali kurallarla Halliburton, şirketlerin artık Bitcoin tutmak için bireylerle aynı teşviklere sahip olduğuna inanıyor. Halliburton, bireylerin yaptığına benzer şekilde, şirketlerin de hazine varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e yönlendireceğini öngörüyor.

Ancak, şirketlerin stratejilerini ayarlama zamanlaması Bitcoin’in fiyat hareketine bağlı olacaktır. Şirketler yaklaşan bir boğa koşusu sezerse, kurallar 2025’te yürürlüğe girmeden önce bitcoin edinme konusunda daha agresif olabilirler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!