Altcoin Kralının Kurucu Ortağı Yeniden Sahnede! Bir Korkutan Transfer Daha!
Altcoin Kralının Kurucu Ortağı Yeniden Sahnede! Bir Korkutan Transfer Daha!

Altcoin Kralının Kurucu Ortağı Yeniden Sahnede! Bir Korkutan Transfer Daha!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, ABD merkezli Coinbase borsasına 400 ETH (632 bin dolar dolar değerinde) aktardı. Buterin’in bu ETH transferi kripto para dünyasında spekülasyonlara neden oldu. Uzmanlar, Buterin’in kısa süre önce de benzer bir transfer gerçekleştirmiş olmasından dolayı fiyatın olumsuz yönde etkilenebileceği üzerinde duruyor. Piyasaya etkisi: Nötr
09:45
25 Eylül 2023

Kripto para dünyası en büyük altcoin Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin‘in gerçekleştirdiği ETH transferini konuşuyor. Blockchain dedektifi LookOnChain’in tespitine göre Buterin, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’e yüksek miktarda ETH aktardı.

İçerik Rehberi

ToggleVitalik Buterin’in ETH Transferleri Gizemini KoruyorTransferin ETH’nin Fiyatı Üzerinde Henüz Bir Etkisi Olmadı Vitalik Buterin’in ETH Transferleri Gizemini Koruyor Zincir üzeri verileri, Buterin’in ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase‘e yaklaşık 632 bin dolar değerinde 400 ETH transfer ettiğini gösteriyor. Bu transfer kripto para dünyasında çeşitli spekülasyonlara yol açarak tartışmaların fitilini ateşledi. Özellikle Buterin’in 400 ETH’lik transferi, geçen ay yaptığı başka bir önemli ETH transferini takip ediyor oluşuyla ayrıca önem kazanıyor. Ethereum’un kurucu ortağı bir önceki transferde Coinbase’e yaklaşık 1 milyon dolar değerinde 600 ETH aktarmıştı. Bu son transfer kripto para dünyasında çeşitli iddialara neden oldu. Pek çok kripto para meraklısı böylesine büyük bir transferin ardındaki olası nedenler hakkında çeşitli iddialarda bulunurken, başlıca iddia Buterin’in piyasa genelinde düşüş olacağı beklentisiyle bugünden elindeki ETH’leri yavaş yavaş tasfiye etmeye çalıştığı yönünde. Bazı kripto para meraklıları ise bunun potansiyel bir stratejik ayarlama ya da rutin bir işlem olduğu üzerinde duruyor. Buterin’in artık neredeyse rutin haline gelen ETH transferleriyle ilgili gizem henüz çözülebilmiş değil ve piyasa uzmanları bu transferlerin doğrudan olmasa da dolaylı yoldan altcoin kralının fiyatını olumsuz yönde etkileyebileceği ve fiyatı aşağı yönde çekebileceği konusunda uyarıyor. Transferin ETH’nin Fiyatı Üzerinde Henüz Bir Etkisi Olmadı Buterin’in ETH transferleri üzerine başlayan ve devam eden spekülasyonlara ve tartışmalara rağmen en büyük altcoin‘in fiyatı neredeyse sabit kaldı. Kripto veri ve fiyat platformu CoinMarketCap‘in verilerine göre ETH, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde 1,14 düşüşle bin 570 dolar seviyesinde bulunuyor. Güncel verilerle ETH’nin işlem hacmi son 24 saatte yüzde 100’ün üzerinde artışla 3.93 milyar dolara çıksa da aynı zaman diliminde piyasa değeri yüzde 1,02 düşerek 189.44 milyar dolara geriledi. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!