NFT
ABD Enflasyon Verisi Işığında Bitcoin (BTC) Grafik ve Piyasa Analizi
ABD Enflasyon Verisi Işığında Bitcoin (BTC) Grafik ve Piyasa Analizi

ABD Enflasyon Verisi Işığında Bitcoin (BTC) Grafik ve Piyasa Analizi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD enflasyon verilerinin ışığında, Bitcoin’de (BTC) fiyat seviyesi ve piyasa koşulları ne durumda?

Dünya genelinde ekonomiyi ve kripto sektörünü etkileyen 2023 yılı Ocak ayı ABD enflasyon verisi yıllık yüzde 6,4 olarak açıklandı. Açıklanan veri ile BTC tarafında önce yükseliş, daha sonrasında düşüş gözlemlendi. Açıklanan ABD enflasyon verisi ve son günlerde artan FUD haberlerininde etkisiyle BTC güncel olarak 21.700 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Açıklanan ABD enflasyon verileri ışığında BTC fiyatında ve piyasa değerinde anlık yükseliş yaşanırken veri açıklamasından sonra BTC tarafında sert fiyat düşüşü görüldü. ABD enflasyon verilerinin kripto tarafına ilk başta olumlu yansımasıyla fiyat 21.900 dolar seviyesine gelmişti, verinin açıklanmasından sonra BTC tarafında 21.540 dolar seviyesine kadar anlık düşüş gerçekleşti. BTC, 21.900 dolar seviyesini direnç olarak belirlemişken, en yakın destek seviyesi ise 21.400 dolar seviyesinde.

Ekran Resmi 2023 02 14 16.42.00

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

BTC, açıklanan ABD enflasyon verilerinin etkisiyle fiyatta yaşadığı hareketlilik sonrası dominansta 43,68 seviyesini destek seviyesi haline getirmiş durumda. Altcoin’ler adına yükseliş gözlemlemek için BTC dominansında 43,60 seviyesinin aşağı yönlü kırılması gerekecektir. BTC dominansında 43,94 seviyesinin aşılıp 44,28 seviyesine çıktığı durumda ise altcoin’lerin fiyatında düşüş yaşanabilir.

Ekran Resmi 2023 02 14 16.43.37

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi

Son zamanlarda BTC piyasa değerinde hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. ABD enflasyon verilerinin de açıklanmasıyla BTC piyasa değerinde anlık düşüşler görüldü. Ancak, daha sonrasında sert yükselişlerde gözlemlendi. Son günlerde piyasa değeri azalan BTC, 412,9 milyar dolarlık piyasa değerini destek seviyesi olarak benimsenmiş durumda. BTC, piyasa değerinin yükseliş senaryosunda ise 430,7 milyar dolar piyasa değerini aşarak 439,3 milyar dolar piyasa değerine gitmesi beklenebilir.

Ekran Resmi 2023 02 14 16.46.20

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!