365miner.com

Vitalik Buterin’in babası: Merge enerji kullanımı açısından çok önemli

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum yaratıcılarından Vitalik Buterin’in babası Dmitry Buterin de Merge konusunda yorum yapan kişilere eklendi ve en çok tartışılan konulardan olan enerji harcaması konusuna değindi.

“Rusya’nın şantajını görüyorsunuz”

ABD medyasından The Block’a konuşan baba Buterin, Merge güncellemesinin en büyük özelliklerinden birinin de enerji harcanmasınn azalması olacağını söyledi:

“Şu an içinden geçtiğimiz dönem enerji harcamasının hatta boşa harcanmasının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Rusya’nın Avrupa’ya yaptığı şantajı görüyorsunuz. Bu yüzden Merge çok önemli. Ethereum için çalışan çok fazla akıllı, tutkulu insan var. Yılların çalışması sonucunda buraya gelindi. Araştırmalar, umutsuzluklar, çıkmaz sokaklar, üzüntüler ve sabırsızlıklar derken bugün buraya bu insanlar sayesinde geldik”

Bilindiği üzere Dimity Buterin Rusya’nın Çeçenistan bölgesinde doğdu. Oğlu Vitalik Buterin ile birlikte bir süre Moskova’da yaşayan baba Buterin, 90’lı yıllarda ise Kanada’ya göç etti. Babası sayesinde küçük yaşta bilgisayarla ve kripto paralarla tanışan Vitalik Buterin Rusça ve İngilizce dışında Çince de biliyor.

İki Buterin de Rusya’nın Ukrayna’ya karşı açtığı savaşa karşı çıkıyorlar ve başta DAO’lar olmak üzere Ukrayna için fon toplama projelerine destek veriyorlar.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!