Ünlü Bitcoin Boğası, BTC Varlıklarından Satış Yaptığını Açıkladı ve Piyasayı Yorumladı!
Ünlü Bitcoin Boğası, BTC Varlıklarından Satış Yaptığını Açıkladı ve Piyasayı Yorumladı!

Ünlü Bitcoin Boğası, BTC Varlıklarından Satış Yaptığını Açıkladı ve Piyasayı Yorumladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Miller Value Partners Chairman başkanı Bill Miller, CNBC’ye yaptığı açıklamasında, kendisine gönderilen marjin çağrıları nedeniyle Bitcoin (BTC) varlıklarının bir kısmını sattığını söyledi.

Miller, Marjin Çağrısı Nedeniyle Elindeki Bitcoin’lerin Bir Kısmını Nakite Çevirdi

Kendisiyle yapılan röportaj boyunca üzerinde altın sarısı bir Bitcoin sembolü bulunan beysbol şapkası takan Miller, ilk olarak kendisine sorulan “Bitcoin’inizden satış yaptınız mı” sorusuna “ kısaca hayır” şeklinde cevap verdi.

Bununla birlikte Miller, marjin çağrılarına karşılık verebilmek için varlıklarının bir kısmını elinden çıkardığını söyledi. Miller, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Zor zamanlarda çok likit varlıklar satılmak istenebilir ve BTC’de bu özelliğe sahip.”

Bilindiği üzere marjin çağrısı, bir yatırımcının marjin hesabının, yatırım yaptığı platformun gerektirdiği miktarın altına indiği zaman yapılıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dünyanın En Büyük Bitcoin Madenciliği Şirketi Riot Blockchain’den Açıklama: BTC Satışı Mı Yaptı?

Miller BTC hakkındaki sözlerine şöyle devam etti:

“%80’in üstünde en az üç düşüş dönemini geçirdim. Bitcoin varlıklarımı, finansal bir felaket durumunda sigorta poliçesi olarak düşünerek tutuyorum. Şimdiye kadar likit varlıklarının en az %1 kadarını BTC’de tutmamak için iyi bir gerekçe sunabilen biriyle karşılaşmadım.”

Miller ayrıca kripto para piyasasına BTC fiyatı 200-300 dolar aralığındayken girdiğini de belirtti.

“Yüzde 50 Değer Kaybederse Şaşırmam”

Legg Mason Capital Management’ın eski baş yatırım görevlisi olan Miller, BTC hakkında kısa vadeli yorumunu ise şu şekilde aktardı:

“Hiçbir fikrim yok. BTC fiyatı mevcut seviyesinden %50 değer kaybederse üzülürüm ancak şaşırmam.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!