NFT
Terra (LUNA) Geliştiricileri, Güney Kore’de Kurucularının Tutuklanmaması Hakkında Açıklama Yaptı!
Terra (LUNA) Geliştiricileri, Güney Kore’de Kurucularının Tutuklanmaması Hakkında Açıklama Yaptı!

Terra (LUNA) Geliştiricileri, Güney Kore’de Kurucularının Tutuklanmaması Hakkında Açıklama Yaptı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa bir süre önce Güney Kore’de görülen duruşmada, mahkeme Terra (LUNA) altcoin kurucu ortağı Daniel Shin’in tutuklanma talebini reddetmişti.

Buna ek olarak şirket ile bağlantılı diğer 9 ismin de tutuklama talepleri aynı şekilde mahkeme tarafından geri çevrilmişti.

“Mahkemenin Kararı, Terraform Labs Çalışanlarının Suçsuzluğunu Ortaya Koyuyor”

Terra resmi Twitter hesabı son gelişmenin ardından konuyu değerlendirdi ve şu açıklamaları yaptı:

“Güney Kore’de tutuklama emri taleplerinin %98’inden fazlası mahkemeler tarafından onaylanmaktadır.

Seul Güney Bölge Mahkemesi’nin 3 Aralık’ta eski Terraform Labs çalışanlarına yönelik tutuklama emri taleplerini reddetme kararı, savcıların iddialarının asılsızlığını bir kez daha ortaya koymaktadır.

Güney Koreli savcılar şu ana kadar Terraform Labs ile ilgili olduğu iddia edilen suçlamalarla ilgili 9 gözaltı kararı talep etti ve hepsi mahkemeler tarafından reddedildi.”

1/ Over 98% of detention warrant requests get *approved* by courts in South Korea.

The Seoul Southern District Court’s ruling on Dec. 3rd to *reject* detention warrant requests for former TFL employees once again illustrates the unfounded nature of the prosecutors’ claims. https://t.co/FKDWB4YHKb

— Terra 🌍 Powered by LUNA 🌕 (@terra_money) December 3, 2022

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Güney Kore Mahkemesi, Terra (LUNA) Kurucu Ortağı İçin Kararını Verdi

Buna ek olarak resmi LUNA hesabı Güney Koreli yerel bir savcının olay ile ilgili konuşmasından da alıntı yaptı:

“Savcıların Sermaye Piyasası Kanunu ihlallerini Terra Luna (Classic) ile ilişkilendiren argümanları zayıf görünüyor ve mahkeme haklı olmayabileceklerine karar vermiş gibi görünüyor.”

Bununla birlikte bu Tweet’lerin ardından resmi hesaptan Terra ekosistemi üzerinde çalışılmaya devam edileceğine dair de bir mesaj yayınlandı:

“Terraform Labs, bir blok zinciri ekosistemini hayata geçirmek ve ölçeklendirmek için Web3’te en iyi çözümleri geliştirmek de dahil olmak üzere Terra’nın geleceğine odaklanmıştır.”

Bununla birlikte LUNA karşıtı bir analist olan Fatman ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Alt düzey çalışanlar, özellikle de yıllar önce şirketten ayrılmış olanlar, muhtemelen masumdur. Neden tutuklanmaları gerekiyor?

Do Kwon’un tutuklama emri hâlâ aktif. Interpol’den kaçıyor ve Kore’de ya da ABD’de adil yargılanmayı reddediyor. Neden? Eğer masumsan, kaçmayı bırak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!