sikayetkripto
Sam Bankman-Fried ve FTX’in Ünlü Destekçileri Hakkında Toplu Dava Açıldı!
Sam Bankman-Fried ve FTX’in Ünlü Destekçileri Hakkında Toplu Dava Açıldı!

FTX’in Yeni Yönetiminden Açıklama: Şirketin Varlıkları Tespit Edilmeye Başlandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX, New York merkezli finansal hizmetler firması Perella Weinberg Partners L.P.’nin (PWP) baş yatırım bankası olarak devreye girmesiyle, kripto para borsasının Chapter 11 iflas koruma işlemlerinin bir parçası olarak küresel varlıklarını gözden geçirmeye başladı.

FTX ve 101 Yan Kuruluşunun Varlıkları Tespit Edilecek

FTX tarafından bugün yapılan açıklamada, PWP’nin görevlendirilmesinin mahkemenin onayına tabi olduğu belirtildi. Onaylanması halinde PWP, FTX.com ve 101 bağlı şirketin varlık incelemesine öncülük edecek ve bu şirketler birlikte FTX’in borçluları olarak kabul edilecek.

Bu varlık incelemesi, nihai olarak FTX ve bağlı şirketleri tarafından sahip olunan belirli ticari hakların yeniden düzenlenmesine veya satılmasına yol açabilir.

Şirketin yeni CEO’su John J. Ray, varlık incelemesinin geçtiğimiz hafta boyunca devam ettiğini açıkladı. Ray, “FTX’in Amerika Birleşik Devletleri içinde ve dışındaki birçok düzenlenmiş veya lisanslı iştirakinin sağlam bilançolara, sorumlu yönetime ve değerli imtiyazlara sahip olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Ray, çökmüş kripto borsasının iflas başvurusunda bulunmasının ardından FTX CEO’su olarak atanmıştı. Yeni CEO, firmayı devraldıktan kısa bir süre sonra kurucu Sam Bankman-Fried liderliğindeki önceki şirket yönetimini eleştirdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
WSJ: “FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Yatırımcıların 300 Milyon Dolarını Kişisel Hesabına Aktarmış!”

O dönemde Ray, “kurumsal kontrollerde tam bir başarısızlık” olarak nitelendirdiği durum için önceki yönetimi eleştirmişti. Ray’in yorumları, kripto borsasında ve kardeş firması Alameda Research’te devam eden şüpheli anlaşmalarla ilgili uzun bir dizi şüpheli davranışların açığa çıkışın sonuncusuydu.

Ray ve yeni yönetim için belirtilen hedef, bu dönemde franchise varlıklarının değerini korumak olacak.

“Önümüzdeki haftalarda bu yan kuruluşlarla ve çalışmalarımız devam ederken ilgili satışları, yeniden sermayelendirmeleri veya diğer stratejik işlemleri araştırmak önceliğimiz olacak” diyen Ray, süreç devam ederken ilgili tüm tarafları sabırlı olmaya çağırdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!