sikayetkripto
Ethereum’un (ETH) İşlem Maliyetleri Son İki Yılın En Düşük Seviyesine Geldi!
Ethereum’un (ETH) İşlem Maliyetleri Son İki Yılın En Düşük Seviyesine Geldi!

Ethereum TVL Değeri Bir Senede Yüzde 76 Geriledi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük akıllı sözleşme ağı Ethereum’un DeFi sektöründe kilitlenen toplam değeri TVL, 2022’nin başından bu yana %76 düştü. Bu durum, ayı piyasasının DeFi projelerine verdiği zararın en somut göstergesi oldu.

Kripto araştırma firması Arcane Research, DeFi endüstrisine dair yeni raporunu halka açık olarak yayınladı. Rapora göre Ethereum’un TVL değeri yıl başında 95 milyar $ iken bu rakam günümüzde 23 milyar dolara kadar geriledi. Artan faizler ve düşen kripto piyasası nedeniyle yatırımcıların DeFi platformlarını terk etmesi bu durumun en büyük sebebi oldu.

TVL değerindeki gerilemeye rağmen ETH’ın DeFi sektöründeki payı ise %2 artış gösterdi.

Ethereum’un pazarda pay kazandığı dönem ise tam olarak Terra iflasıyla çakışıyor. Terra (LUNA), projede yaşanan bazı problemlerden ötürü UST’nin dolara olan sabitliğini kaybetmesiyle çöktü.

Arcane Research uzmanları sektörde yılın ne kadar kötü geçtiğini belirtse kriptoda yaşanan son olaylara değinerek şu sözlere yer verdi:

“Kripto kredi piyasaları ve merkezi borsalardaki kaotik olaylar DeFi sektöründeki şeffaflığın önemini bir kez daha ortaya çıkardı.”

Araştırma raporunda ayrıca DeFi projelerinin uğradığı saldırılara da yer verildi. Uzmanlar, 2022 yılında merkeziyetsiz finans sektöründe toplam 3 milyar dolar çalındığını tespit etti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!