MEXC
DeFi’nin Geleceği: Cardano Tabanlı ADALend!
DeFi’nin Geleceği: Cardano Tabanlı ADALend!

DeFi’nin Geleceği: Cardano Tabanlı ADALend!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano ekosisteminin bir parçası olarak ADALend, Cardano topluluğunun düzenleyeceği, ölçeklenebilir ve merkezi olmayan bir borç verme protokolü oluşturuyor. Dijital varlık piyasaları için yeni nesil esnek finansal hizmetler, dijital varlık piyasalarında hızlı kredi onayı, otomatik teminatlandırma, güvenilir saklama ve likidite için bir temel sağlayacak olan ADALend protokolü tarafından desteklenecektir.

Neden Cardano?

Cardano (ADA), ADALend protokolüne güç sağlayacak çeşitli yeteneklere sahip bir Blockchain platformudur. Ölçeklenebilir, şeffaf ve esnek bir kripto para birimi üretmek için Cardano (ADA), en son teknolojiyi kullanır. Halka açık bir Blockchain ağı olması, onu son yıllarda hızla büyüyen ve gelişen birçok tanınmış kripto para biriminden biri yapıyor. Input Output Hong Kong (IOHK) ile Charles Hoskinson, şu anda piyasada bulunan, tartışmasız en hayati üçüncü nesil Blockchain varlığı için 2017 yılında çalışmalarını oluşturmaya başladı.

Hâlâ bir Proof-of-Stake (PoW) Blockchain’i kullandığından, Ethereum ağı, Ethereum ağı ile aynı ücret ilkelerini izleyen bir Proof-of-Stake (PoS) sistemi kullanan Cardano Blockchain’ine kıyasla hala verimsizdir. Ethereum Blockchain’i ile karşılaştırıldığında, Cardano Blockchain’i, önemli ölçüde daha fazla sayıda işlemin işlenmesini sağlar. Cardano Blockchain’i önemli ölçüde daha hızlı çalışır. Denetimi olabildiğince basit hale getirmek için Cardano kod tabanı; bu amaç için açıkça seçilmiş, yaygın olarak kullanılan bir programlama dili olan Haskell’de oluşturuluyor.

ADALend, Chainlink ve Ergo oracle’larından da yararlanacak

Özel bir programlama dili olan Solidity, Ethereum geliştiricileri tarafından oluşturuldu ve sıkı emsal incelemesine tabi tutulmak şöyle dursun, yalnızca az sayıda programcı tarafından yazıldı. Kodu inceleyip denetleyebilen mühendis sayısı ne kadar fazlaysa, sistem o kadar güvenli ve aşılmaz görünecektir. Başka bir deyişle, Cardano geliştiricileri, gelecekteki güvenlik risklerinin oluşmasını önlemek için Blockchain’inin mümkün olduğunca kod kusurlarından arındırılmış olmasını istiyor.

TweetTelegramWhatsApp

kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!