MEXC
Ünlü Milyarderden Bitcoin Yorumu: “Altın’ın Devri Bitti!”
Ünlü Milyarderden Bitcoin Yorumu: “Altın’ın Devri Bitti!”

Bitcoin (BTC) Milyarderi, Yüzde 15’lik Satış Yapacak!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en büyük girişimcilerinden birisi olarak görülen milyarder Chamath Palihapitiya, kripto para ve hisse senedi alım satım platformu SoFi üzerindeki hissesinin %15’ini satacağını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz yıl direkt olarak Palihapitiya’nın desteği ile halka arz olmuş ve 9,65 milyar dolar değerlemeden 17 milyar dolar değerlemeye kadar ulaşmıştı.

SoFi Hisselerini Satıyor

Bitcoin milyarderi Palihapitiya, 19 Kasım tarihinde yayınladığı gönderisi ile ise SoFi hisselerini resmen satacağını duyurdu. Ünlü milyarder şu an için hisse senedi ve kripto para piyasalarında her şeyin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu düşündüğünü vurguladı ve Social Capital’e yaptığı yatırımın bir kısmını satma sebebinin bu olduğunu ifade etti.

1/ Many of us are trying to make sense of what’s happening in the markets these days. Here are some observations and moves we’ve recently made to continue our work: pic.twitter.com/Z4yA7sS3N6

— Chamath Palihapitiya (@chamath) November 18, 2021

SoFi hisselerinin %15’lik kısmını, başka teknoloji girişimlerine yatırım yapmak için sattığını belirten Palihapitiya, tam olarak neye yatırım yapacağını açıklamadı. Buna rağmen SoFi hisse senedi fiyatı ise anında %3 düşüş yaşadı.

Peki ünlü Bitcoin milyarderinin önde gelen bir teknoloji uygulamasındaki yatırımını satması ne anlama geliyor? Aslında kripto para sektörü ve borsalardaki korelasyon göz önüne alındığında bunun yakın zamanda hem borsayı hem de kripto para sektörünü etkileyecek bir düşüş gelecek olması şeklinde yorumlanması muhtemel.

Palihapitiya buna rağmen yeni bir yatırım yapacağını belirterek düşüş geleceği korkusunu azaltmaya çalışmış da olabilir. Yaşanan bu durum kripto para sektörü için de alarm veriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!