sikayetkripto
Milyon Takipçili Analist, Bitcoin Fiyatı Bu Seviyenin Altına Bir Daha Hiç İnmeyecek Dedi ve Hedef Verdi!
Milyon Takipçili Analist, Bitcoin Fiyatı Bu Seviyenin Altına Bir Daha Hiç İnmeyecek Dedi ve Hedef Verdi!

Bitcoin (BTC) Fiyatı Nihayet 21.000 Dolar Üstünü Gördü: Analist Gelişmeyi Değerlendirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekim ayında beklenenden daha iyi çıkan ABD istihdam raporunun, FED ekonomiyi soğutmaya çalışırken bile işgücü piyasasının şaşırtıcı derecede sağlam kaldığını göstermesinin ardından Bitcoin (BTC) 21.000 doları aştı.

Bitcoin Fiyatı 13 Eylül’den Bu Yana En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde 21.287 dolara kadar yükselerek 13 Eylül’den bu yana en yüksek noktaya ulaştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda dünyanın en büyük kripto para birimi BTC, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatteki %2.74’lük yükselişi ile birlikte 20.734 dolardan işlem görüyor.

BTC fiyatının son 24 saatteki hareketlerini gösteren günlük grafik.

BTC fiyatı geçtiğimiz 24 saat içerisinde 20.181 dolara kadar gerilemişti.

Dünyanın en büyük altcoini Ethereum için de benzer bir yükseliş tablosu izliyor. ETH fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %5.30’luk yükselişi ile birlikte 1.624 dolardan işlem görüyor.

ETH fiyatının son 24 saatteki hareketlerini gösteren günlük grafik.

Geleneksel piyasalar da Cuma günü güçlü bir performans sergiledi ve Standard & Poor’s 500 Endeksi %0.2 arttı.

ABD Merkez Bankası bu hafta başında, Aralık ayında ve gelecekteki para politikası toplantılarında yüksek enflasyonu engellemek için daha düşük faiz oranlarının uygulanabileceğini ima etmişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Fed Üyelerinden Gelecek Faiz Hamleleri Hakkında Açıklama: Bitcoin ve Ethereum'a Olumlu Yansıdı!

Ancak FED Başkanı Jerome Powell, düzenlediği basın toplantısında, bazı ekonomist ve yatırımcıların spekülasyon yapmaya başlaması nedeniyle yetkililerin faiz artırımlarına tam bir ara vermeyi tartışmaya bile başlamadıkları uyarısında bulundu.

Oanda’da kıdemli piyasa analisti olan Edward Moya Cuma günkü bir notunda, “FED için daha yavaş bir sıkılaştırma hızına geçiş hala mümkün görünüyor ve bu da kriptolara kısa vadeli bir destek sağlayacaktır” diye yazdı.

Öte yandan bu aşamada uzmanlar, BTC’nin bugünkü ABD verilerinden sonra mini bir ralliye geçişinin piyasa için olumlu olduğunu düşünüyor. Zira son zamanlarda ABD’den gelen verilerin yönü ne olursa olsun kripto para piyasalarında bir düşüş gözlemleniyordu.

Bugün yukarı yönlü hareket gelmesi önemli görülürken, 20.800 doların üzerinde kalıcılık sağlanıp sağlanamaması ilerleyen günler için belirleyici olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!