10 Gün Önce Yüzde 20 Yükselen Altcoin’de Yeniden Düşüş Mü Başlıyor? Yüzde 25 Düşüş Yatırımcıya Ne Anlatıyor?
10 Gün Önce Yüzde 20 Yükselen Altcoin’de Yeniden Düşüş Mü Başlıyor? Yüzde 25 Düşüş Yatırımcıya Ne Anlatıyor?

10 Gün Önce Yüzde 20 Yükselen Altcoin’de Yeniden Düşüş Mü Başlıyor? Yüzde 25 Düşüş Yatırımcıya Ne Anlatıyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

IMX, Eylül’de %25’ten fazla düşüş yaşadı, 0,5555 dolar kritik destek. 0,62 dolar direnç noktası aşılmadıkça, düşüş eğilimi devam edebilir. RSI aşırı satım, CMF sermaye girişinin düşüşünü gösteriyor, gelecek belirsiz.
22:50
28 Eylül 2023

NFT’leri ve oyun uygulamalarını odağına almış olan bir layer-2 ölçeklendirme çözümü olan Immutable X (IMX), Eylül ayında etkileyici bir fiyat toparlanması yaşadı. Yalnızca 21 Eylül tarihinde bile IMX %20’lik bir ralli yaptı. Temmuz döneminin en yüksek fiyat seviyesi olan 0,77 dolara ulaştı. Ancak satıcılar daha sonra kazançların çoğunun ortadan kaybolmasına sebep oldu. Yazım saati itibariyle, altcoin geçici olarak 0,5555 dolar seviyesine geriledi ve Eylül ayının en yüksek seviyesi olan 0,7699 dolardan %25’in üzerinde değer kaybı yaşadı. Bunun yanı sıra, Bitcoin (BTC) düşük aralığı savundu ve yazım zamanında 27.000 doların üzerine çıktı.

İçerik Rehberi

ToggleIMX Fiyatı Kaç Dolar?IMX Yorumları ve Geleceği IMX Fiyatı Kaç Dolar? 0,681 dolar ile 0,705 dolarlık kırmızı alan, bir dirence dönüşmeden önce Temmuz aralığının en düşük seviyesiyle belirlenmiş bir yükseliş emir bloğu (OB) olarak bulunuyordu. Geniş kapsamlı fiyat hareketi ayrıca 0,62 dolar ve 50-EMA’yı (Üstel Hareketli Ortalama) direnç noktalarına çevirdi. Yazım zamanında, fiyat hareketi bir sonraki önemli destek olan 0,5555 dolar seviyesine ulaştı. BTC yeniden 26.000 doların altına inmezse 50-EMA ve 0,5555 dolar desteği arasında dalgalanmalar yaşanabilir. 0,62 doların yeniden test edilmesi ancak 50-EMA engelinin aşılması halinde gerçekleşebilir. Bununla birlikte, uzun bir düşüş 0,54 dolara veya 4 saatlik yükseliş OB 0,518 dolar ile 0,506 dolar (camgöbeği) aralığına düşebilir. RSI’ın aşırı satım bölgesine doğru gerçekleşen düşüşü, satıcıların sıkı bir şekilde kontrolü ellerinde tuttuğunu gösterdi.  Ayrıca, sıfırın altında dalgalanan CMF, son birkaç gün içinde IMX piyasasına önemli miktarda sermaye girişinin olmadığını da ortaya çıkardı. IMX Yorumları ve Geleceği 21 Eylül’de yaşanan büyük rallinin ardından olumlu seyit Mart ayı seviyelerine kadar yükselmişti. Ancak, Borsadaki arz artışının da gösterdiği üzere, ardından gelen yoğun satış baskısı, ağırlıklı hissiyatı yazım zamanında nötr seviyeye yaklaştırdı. Buna ek olarak, Ağ Büyümesi düşerek ağ toparlanmasında kısa vadede güçlü bir yukarı yönlü hareketi daha da sınırlayabilecek ekstra bir düşüşe işaret etmiş olabilir. Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!