Bir Ülke Daha Fazla Enerjisini Bitcoin (BTC) Madenciliği İçin Kullanacak!
Bir Ülke Daha Fazla Enerjisini Bitcoin (BTC) Madenciliği İçin Kullanacak!

Zorlu Piyasa Koşullarına Rağmen Bu Bitcoin (BTC) Madenciliği Şirketi Rekor Kırdı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marathon Digital Holdings yaptığı basın açıklamasında, Ekim ayında 615 Bitcoin (BTC) çıkararak tarihindeki en yüksek aylık toplamı elde ettiğini duyurdu.

Dünyanın En Büyük Bitcoin Madenciliği Şirketlerinden Marathon Digital, Ekim Ayında Rekor Kırdığını Duyurdu

Marathon Ekim ayında Bitcoin hashrate oranını %84 artırarak aylık bazda en yüksek seviyeye ulaştı.

Hosting firmalarıyla çalışan ve madencilik makinelerinin arkasındaki altyapıya sahip olmayan Marathon, zorlu birkaç ay geçirdi.

Haziran ayında Montana’da meydana gelen bir fırtına nedeniyle hashrate’inin büyük bir kısmı devre dışı kalmıştı. ABD’nin en büyüklerinden biri olan hosting ortağı Compute North, Eylül ayı sonunda Chapter 11 iflas başvurusunda bulundu ve Marathon’un madencilik kurulum beklentileri konusunda piyasayı tedirgin etti.

Ancak kısa bir süre sonra Marathon, Compute North’un iflas başvurusunun madencilik faaliyetlerini etkilemeyeceği yönünde bir tweet attı. Yine de hisseleri o dönemde düşmüştü.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dev Kripto Para Borsası Zor Durumdaki Madencileri Destekleme Kararı Aldı!

Bu olumsuzluklara rağmen Marathon Ekim ayında 32.000 makineye enerji vererek hashrate oranını %84 artırdı. Basın açıklamasında, madencinin hesaplama gücünün şu anda 7 exahash / saniye (EH/s) olduğu ve bunun da onu dünyanın en büyük madencilerinden biri haline getirdiği belirtildi.

Marathon’un hashrate’inin geri kalanının 2023 ortasına kadar Applied Blockchain (APLD) ile 200 megwatt (MW) barındırma anlaşması, sorunlu Compute North ile ek 42 MW ve açıklanmayan firmalarla 12 MW aracılığıyla faaliyete geçmesi bekleniyor. Madenci, bu projelerin ilerleyişine ilişkin güncellemeler sunmadı.

Bu bağlamda, kripto para madenciliği endüstrisinin dünya genelinde birden fazla konuda zorluklarla karşı karşıya olduğunu ve bunlardan en önemlisinin artan enerji tüketimi olduğunu belirtmek gerekir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!