NFT
Z kuşağının çoğunluğu kripto paralara yatırım yapıyor!
Z kuşağının çoğunluğu kripto paralara yatırım yapıyor!

Z kuşağının çoğunluğu kripto paralara yatırım yapıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım danışmanlık şirketi Henley & Partner’in yayınlamış olduğu rapora göre, Z kuşağının yarısından fazlasının kripto sektöründe yer aldığı belirtildi.

Kripto endüstrisine dair dünya genelinde bir araştırma yapan Henley & Partners, çarpıcı verileri ortaya koydu. Yatırım danışmanlığı tarafından belirtilen ana bilgi doğrultusunda, 425 milyon kişi kripto para kullanıyor. Ek olarak, Z kuşağının (18-25 yaş) yarısından fazlasının kripto paralara yatırım yaptığı belirtildi.

0f9f2922fa434d06f569cb9af2e2d9b40b1a0c12

Kripto milyonerlerin gözdesi Bitcoin!

Firmanın tarafından paylaşılan rapor ışığında, 88.200 kişinin en az 1 milyon dolar değerinde kripto varlığına sahip olduğunu belirtiliyor. Bu istatistik, genel kripto kullanıcılarının yüzde 1′inden az. Kripto milyonerlerinin yaklaşık 40.500′ü Bitcoin’e yatırım yapıyor. Kısacası yüzde 46’ya yakın bir kesim, Bitcoin’i net bir şekilde ön planda tutuyor.

100 milyon doların değerin üzerinde kripto varlıklara sahip olduğu düşünülen yatırımcı sayısı, sanıldığından daha az. Bu türden sadece 182 yatırımcı var ve bunların 78′inin Bitcoin’e odaklandığı ifade edildi. Ayrıca, 22 kişinin en az 1 milyar dolar değerinde kripto varlığı bulunuyor. Bunlardan altısı, yatırımlarını sadece Bitcoin’de tutuyor. Bu oran, kripto milyonerleri ve sentimyonerler arasında olduğundan çok daha küçük.

Dünya çapında kriptoda neler oluyor?

Henley & Partners, raporun yanında yayınlanan bir açıklamada, endeksin “kripto yatırımcıları adına yatırım geçiş programı seçeneklerini” göstermek üzere tasarlandığını açıkladı .

Singapur genel endeksin zirvesinde yer alırken, onu İsviçre ikinci, Birleşik Arap Emirlikleri üçüncü sırada yer alırken, ABD ve İngiltere sırasıyla beşinci ve yedinci sırada yer aldı. İlk 10′da yer alan diğer ülkeler arasında altıncı sırada yer alan Avustralya’nın yanı sıra sekizinci, dokuzuncu ve onuncu sırada yer alan Kanada, Malta ve Malezya da yer aldı.

Hem Singapur hem de BAE, kripto yatırımcıları için vergi dostu olmaları nedeniyle en yüksek notları aldı. Bu kategoride ABD ve İngiltere çok geride kalarak ilk 10’un dışında yer aldı. Fakat, iki ülkede de halkın kripto endüstirsiini benimsemesi ve bu alana ilgisi yüksek. ABD bu kategoride üçüncü, İngiltere ise dördüncü sırada yer alıyor. BAE ve Singapur sırasıyla birinci ve ikinci olarak yine en üst sıralarda yer alıyor.

Decentralization in the Crypto World

ABD ve İngiltere de bazı kategorilerde en üst sırayı almayı başardı. ABD, kripto ATM’leri, dijital varlık borsaları, bankaların kripto para birimleriyle entegresi gibi pek çok konu başlığının benimsenmesinde zirveye yerleşti. Birleşik Krallık ise, inovasyon ve teknoloji kategorisinin başında yer alıyor.

Kripto para birimlerine yatırım yapmak, özellikle de perakende ticaret uygulamalarının arttığı Covid-19 salgını sırasında oldukça popüler hale gelmişlti. Ancak ekonomistler ve yatırım danışmanları, kripto paranın hızlı bir şekilde değer kaybedebilecek oldukça değişken bir varlık olarak görülmesi ve birçok ülkenin kripto yatırımı ve ticaretini veya kripto alanındaki şirketleri henüz düzenlememesi nedeniyle dikkatli olunması yönünde çağrıda bulunmaya devam ediyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!