Animoca, Metaverse Projeleri İçin 2 Milyar Dolar Ayırdı
Animoca, Metaverse Projeleri İçin 2 Milyar Dolar Ayırdı

Yılın En Kötü Performans Gösteren Kripto Sektörü Metaverse Oldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasa araştırma şirketi Arcane Research’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı yıllık rapora göre kriptoda 2021’in en çok aratılan terimlerinden “metaverse”, 2022 yılının en büyük kaybedeni oldu. Rapora göre geçtiğimiz yılın fenomen endüstrisi 2022 yılı boyunca %89 küçüldü.

Kripto sektöründe yılın en az zarar gören alanı gizlilik temalı kripto paralar oldu. Monero, ZCash ve Dash gibi projeler yıl başından bu yana %47 değer kaybederken borsa tokenlerinde bu oran %58 olarak açıklandı. Kripto paraların atası Bitcoin ve en büyük takipçisi Ethereum ise sırasıyla %65 ve %68 düştü.

Metaverse tokenlerinin ardından yılın en büyük ikinci kaybedeni ise alternatif katman-1 blockchain projeleri oldu. Aralarında BNB’nin de bulunduğu platform tokenleri bir sene içinde ortalama %85 değer kaybetti.

Metaverse Nedir? Metaverse’in Zirveye Yükselişi ve Düşüşü

Sanal gerçeklik teknolojisi ile blockchain ağlarını birleştiren metaverse terimi türkçe olarak “sanal dünya” anlamına geliyor. Geçtiğimiz yıl kriptoda yaşanan boğanın üzerine Dünya’nın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un ana grup adını Meta olarak değiştirmesi, metaverse projelerine ait yerel tokenların resmen uzaya uçmasına neden oldu.

Ancak yıl sonunda kriptoda başlayan ayı piyasası önceki yılın en büyük kazananı olduğu için metaverse sektörünü derinden etkiledi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!