sikayetkripto
Efe Bulduk Yorumladı: Dev Bitcoin Borsası FTX Hacklendi mi?
Efe Bulduk Yorumladı: Dev Bitcoin Borsası FTX Hacklendi mi?

Yeni FTX CEO’sundan Şok İddialar: SBF Şahsi Borç Almış! FTX’te Kurtarılan Miktar Ne Kadar?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta iflas eden FTX borsasının yeni CEO’su John Ray III, eski patron Sam Bankman-Fried ve bazı yöneticiler hakkında yeni iddialar ortaya attı.

John Ray III, bugün iflas mahkemesine sunduğu dosyada SBF ve bazı yöneticilerin aldığı borcu açıkladı.

Dosyaya göre FTX’in eski patronu SBF, yan kuruluş Alamenda Research’ten 1 milyar $ değerinde kişisel kredi aldı. Batık borsanın mühendislik direktörü Nishad Singh ve CEO yardımcısı Ryan Salame ise Alamenda’dan sırasıyla 543 ve 55 milyon dolar değerinde kişisel borç aldı.

Batık borsanın yeni CEO’su, FTX’in yaşadıklarını “benzeri görülmemiş bir durum” olarak tanımladı. Ray III, borsanın geçmişte hiç bir kurumsal kontrole uğramamış olmasına değindi.

Yeni CEO, böyle bir iflas vakasını 40 yıllık kariyerinde ilk kez gördüğünü açıkladı. Ray’e göre hatalı finansal gözetim ve kontrolün küçük, bilgisiz bir grubun elinde olması borsanın iflasına neden oldu.

740 Milyon Dolar Kurtarıldı

John Ray III, yaptıkları araştırma doğrultusunda borsanın soğuk cüzdanlarındaki 740 milyon dolar değerinde kripto paraya ulaştıklarını duyurdu. Ancak bu miktar, borsayı kurtarmak için yetersiz. Güncel bilançoya göre FTX borsasının 9 milyar $ büyüklüğünde yükümlülüğü bulunuyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!