Bu İki Altcoin Bundan Sonra Birlikte Çalışacaklarını Duyurdu!
Bu İki Altcoin Bundan Sonra Birlikte Çalışacaklarını Duyurdu!

Yatırımcıların İlgisi Bitcoin’de Mi Altcoinlerde Mi? Piyasaya Korku Mu Açgözlülük Mü Hakim? Santiment Değerlendirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafta sonunda önemli fiyat değişimi yaşamayan lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içerisinde 1,47 düşüş yaşadı.

Bu düşüşle BTC, 26.000 dolar sınırına yaklaşırken bazı altcoinlerde düşüşler görüldü.

Bu noktada Santiment’ten altcoinlere ilişkin bir paylaşım geldi.

Bitcoin’le altcoinleri kıyaslayan Santiment, BTC’nin altcoinlere kıyasla tartışma oranının son 3 ayın en düşük seviyesine ulaştığını söyledi.

Santiment ayrıca, LOOM, CREAM, ve SXP gibi gibi daha küçük altcoinlerin yatırımcılar tarafından daha çok tartışıldığını belirterek bu durumun genellikle pazarın açgözlülüğünü gösterdiğini söyledi.

“Bitcoin’in altcoinlere kıyasla tartışma oranı, son 3 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

LOOM, CREAM, SXP gibi daha küçük projeler yatırımcı sohbetlerinde artışlar görüyor ve bu da genellikle pazarın bu altcoinlere olan açgözlülüğünü gösteriyor. “

🗣️🤑 #Bitcoin’s ratio of discussions compared to #altcoins has just hit a 3-month low as traders look elsewhere to #FOMO in on #crypto pumps. Smaller projects like $LOOM, $CREAM, and $SXP are seeing surges in chats, which typically indicates market greed. https://t.co/1WaB9rKRSp pic.twitter.com/tcIodzGPaf

— Santiment (@santimentfeed) September 25, 2023

Piyasadaki açgözlülük bir düzeltme gelebilir mi beklentisi oluştururken kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 47 puan olarak hesaplandı ve nötr durumunda.

Endeksin nötr değerde olması, piyasanın nötr olduğu, ne çok korkulu ne de çok açgözlü olduğu anlamına gelir. Piyasanın bir denge durumunda olduğunu, yatırımcıların kripto piyasasının gelecekteki beklentileri konusunda aşırı iyimser ya da kötümser olmadığını gösterir.

“LINK Fiyatı 2 Haftada Yüzde 23 Arttı!”

Santiment, bu altcoinler dışında Chainlink‘in de performansını değerlendirdi.

Chainlink’in Eylül ayının en iyi performans gösteren kripto paralarından biri olduğuna işaret eden Santiment, LINK fiyatının 2 haftada %23 arttığını söyledi.

“Chainlink Eylül ayının en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olmaya devam ediyor.

Diğer birçok varlığın aksine, LINK borsalara taşındığında fiyatı genellikle ilk yükselişi görür. Döviz arzı artık soğuk cüzdanlara geri döndüğü için fiyatı 2 haftada %23 artmasına neden oldu.”

LINK yazım esnasında 7,23 dolardan işlem görüyor.

🔗👍 #Chainlink continues to be one of the best #crypto performers in September. Unlike many other assets, its price often sees an initial lift when $LINK moves to exchanges. Its price is +23% in 2 weeks as exchange supply now flows back to cold wallets. https://t.co/mocTwCW3vR pic.twitter.com/juDXb70iTX

— Santiment (@santimentfeed) September 25, 2023

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!