NFT
Yatırımcıların BTC’den ETH’ye kaydığı görülüyor!
Yatırımcıların BTC’den ETH’ye kaydığı görülüyor!

Yatırımcıların BTC’den ETH’ye kaydığı görülüyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vadeli işlem ve opsiyon piyasası ölçümlerine göre, BTC yatırımcıları yönünü ETH’ye çevirmiş görünüyor.

Temel ölçümlere değinen CoinDesk, kripto yatırımcılarının Bitcoin’den (BTC) Ether’e (ETH) yöneldiğini belirtti. CoinDesk’in vadeli işlemler ve opsiyon piyasası verilerine değinen haberinde, ETH’ye kayan para öne sürüldü.

Habere göre, geleneksel finans oyuncuları ve sofistike piyasa katılımcıları yakında parayı BTC’den ETH’ye kaydırabilir.

Yatırımcılar gözünü ETH’ye dikti!

CoinDesk’in veriler üzerinden ele aldığı haberine göre, Deribit’te listelenen opsiyonlar yönelimin Ether’e (ETH) yöneldiğini ortaya çıkarıyor. Piyasanın ETH’ye yönelmesi, ilerleyen zamanlarda dikkat çeken yükselişlerin gelebileceğini işaret ediyor.

Bitcoin bu çeyrekte yüzde 60’ın üzerinde yükselirken, Ether yüzde 35 değer kazanarak büyük bir gecikme yaşadı. Bitcoin yılbaşından bugüne yüzde 163’lük bir kazanç elde ederken Ether yüzde 89’luk bir kazanç elde etti.

Para Ether vadeli işlemlerine Bitcoin’den daha hızlı aktığı için volatilite daralabilir. Velo Data’ya göre, Chicago Mercantile Exchange’in (CME) nakit uzlaşmalı Eter vadeli işlem sözleşmesinde kilitli olan nominal açık faiz veya dolar değeri, son beş günde yüzde 30 artarak 711 milyon dolara yükseldi. Ether’in bu verisi, Bitcoin’in yüzde 19’luk büyümesini geride bırakarak 4,9 milyar dolara ulaştı.

ETH BTC grafik

CME’nin ETH standart vadeli işlem sözleşmesi 50 ETH olarak boyutlandırılırken, Bitcoin muadili ürün 5 BTC olarak boyutlandırıldı.

Ether ve Bitcoin CME vadeli işlemleri için fiyatlandırma arasında ortaya çıkan pozitif fark da aynı şeyi gösteriyor. Reflexivity Research’e göre, spot endeks fiyatına kıyasla Ether vadeli işlemlerindeki prim, bu hafta başında Bitcoin’den yüzde 5 daha yüksek oldu.

CME’de Ether için vadeli işlem temeli (spot ve vadeli işlem fiyatı arasındaki farkı temsil eder) şu anda yüzde 20’nin üzerinde olan Bitcoin’e göre yüzde 5 primle işlem görüyor.

Reflexivity Research, “Kesin bir şey söylemek için çok erken olabilir, ancak iki ay sonra geleneksel finans ETH ETF ticaretine dönmeye başlayacak gibi görünüyor.” dedi.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!