sikayetkripto
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

Yatırımcıların Bitcoin satış isteği dibe vurdu: ETH ve XRP’de ise artış var

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021’in Kasım ayında 69 bin dolarlık fiyatıyla rekor kıran Bitcoin, o dönemden bu yana yüzde 70’ten fazla bir erime yaşadı ve bugünlerde 20 bin doların altında seyrediyor. Yatırımcıların krpto para satışları konusundaki fikirleri ise varlıktan varlığa değişim gösteriyor.

Finbold’un elde ettiği verilere göre, Google’da “Bitcoin satışı” anahtar kelimeleri aranması son 12 ayın en düşük seviyesine geriledi. “Bitcoin satışı” aranması popülerlik skoru açısından 29 puan elde etti. Aynı puan, geçtiğimiz sene Bitcoin’in çok ciddi yükseliş gösterdiği Ekim ayının 23. gününde ise tam 100’dü.

Bu rakamlara ek olarak Ethereum’da ise bu durumun tersinin olduğu görülüyor. “Ethereum Sat”a olan ilgi, son 12 ayda %16’lık bir büyüme gösterdi. 24 Eylğl’de sona eren haftada bu anahtar kelimelerin popülerlik puanı ise 14’tü. Aynı rakam XRP için ise 5 oldu. Ancak burada önemli olan hem Ethereum hem de XRP’de satış puanının 10 Eylül günü ile biten haftada sıfır olması… Yani iki haftalık süreçte Ethereum ve XRP satışı konusunda Google’da olan aramalar artıyor.

Tüm bu rakamlar ile, son 5 yılda “hodl” edilen Bitcoin sayısının rekor kırması durumu birleştirildiğinde, daha büyük resim ortaya çıkıyor. Bitcoin ağında son dönemde önemli bir değişim ya da güncelleme olmamasına rağmen satış isteksizliği devam ediyor. Ancak Ethereum’da, Merge gibi tarihin en önemli güncellemelerinden biri kısa süre önce sona ermesine rağmen satış baskısı her geçen gün daha da kuvvetleniyor.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!