NFT
“Yatırım Uyarısı” Yapılan Waves (WAVES) Geliştiricilerinden İddialara Cevap Geldi!
“Yatırım Uyarısı” Yapılan Waves (WAVES) Geliştiricilerinden İddialara Cevap Geldi!

“Yatırım Uyarısı” Yapılan Waves (WAVES) Geliştiricilerinden İddialara Cevap Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore kripto para borsaları tarafından “yatırım uyarısı” olarak işaretlenen Waves (WAVES) altcoin geliştiricileri, konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yayınladılar.

“USDN Tamamen Farklı Bir Projedir ve Waves’i Etkilemez”

Geliştiriciler yaptıkları açıklamada konuyla ilgili olarak şunları söylediler:

“Upbit ve Bithumb bugün kullanıcılarını USDN depeg’i nedeniyle Waves ile ilişkili gördükleri riskler konusunda bilgilendirdi. Bu nedenle Waves, durumu açıklığa kavuşturmak için Waves topluluğuna bir mesaj yayınlıyor.

Upbit ve Bithumb, yaptıkları açıklamaya göre USDN depeg’i nedeniyle WAVES fiyatının volatil hale gelebileceğine inanıyor. Ancak USDN, WAVES’i teminat olarak kullanan ve Waves blok zinciri üzerine inşa edilmiş ayrı bir projedir; yapısı gereği WAVES token ile bağlantılı değildir.

USDN’nin WAVES fiyatını doğrudan etkileyebilmesinin tek bir yolu vardır: WAVES’i sözleşmeden çıkarmak ve piyasada WAVES satmak. Ancak:

WAVES toplam arzının yalnızca %4.2’si Neutrino Smart sözleşmesinde tutulmaktadır ve bu oran tüm borsalardaki günlük işlem hacminin yalnızca %9.8’ine denk gelmektedir.

USDN, WAVES ihracında hiçbir rol oynamaz ve WAVES arzını şişiremez.

Neutrino üzerinde belirlenen günlük takas limitleri ve destek oranı korumaları nedeniyle rezervlerin tamamını boşaltmak imkansızdır.

Bu nedenle, akıllı sözleşmedeki tüm WAVES’lerin tamamen geri alınmasının etkisi önemsiz olacaktır ve hiç yeni WAVES ihracı olmayacaktır.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Türk Kullanıcıların Yoğunlaştığı Bu Altcoinde Neler Oluyor? Kore Açıklama Yaptı, Fiyat Düştü!

Güney Koreli borsalar, WAVES tokeni için uyarı verilmesinin nedeninin, ekosisteminin stablecoini olan USDN’nin 1 dolara endeksli olması gereken fiyatının 0.86 dolara kadar düşmesi olduğunu söylemişlerdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!