NFT
MicroStrategy 7000 Bitcoin Satın Aldığını Duyurdu! İşte Ortalama Maliyetleri!
MicroStrategy 7000 Bitcoin Satın Aldığını Duyurdu! İşte Ortalama Maliyetleri!

Yatırım bankası Berenberg’ten MicroStrategy Raporu: “Şirketin Bitcoin Zararı Yanıltıcı!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım bankası Berenberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, MicroStrategy (MSTR), Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FASB) tarafından alınan bir kararın ardından Bitcoin varlıklarını raporlama biçiminde bir değişikliğe gidecek.

Berenberg, MicroStrategy’nin Bitcoin Zararının Yanıltıcı Olduğunu Söyledi

MicroStrategy, Ağustos 2020’de Bitcoin satın alma stratejisini başlattığından bu yana, 2022’nin 2. çeyreğinde kaydedilen 917,8 milyon dolarlık en büyük zararla birlikte, yaklaşık 2,23 milyar dolarlık toplam zarar beyan etti.

Berenberg, bu durumun şirketin doğal değerinin olumsuz etkilendiğine dair yanıltıcı bir izlenime yol açtığını, oysa gerçekte durumun böyle olmadığını öne sürüyor.

Yapılacak değişiklik, MicroStrategy ve dijital varlıklara sahip benzer şirketlerin, mevcut FASB kuralları kapsamında değer düşüklüğü zararlarının yaşattığı olumsuz görüntüyü ortadan kaldırmasını sağlayacak.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
E-Ticaret Devi Alibaba Blockchain Alanında Önemli Gelişmeye İmza Attı!

FASB’ın kararı, firmaların gerçeğe uygun değer muhasebesini kullanarak kazanç ve kayıplarını gelir tablolarında hemen göstermelerine olanak tanıyor.

MicroStrategy İcra Kurulu Başkanı Michael Saylor, kural güncellemesini memnuniyetle karşılayarak, bunun ” Bitcoin’in bir hazine varlığı olarak benimsenmesinin önündeki büyük bir engeli ortadan kaldırdığını” belirtmişti.

FASB yeni kuralların resmi olarak 2025 yılında yürürlüğe gireceğini belirtirken, şirketler bunları daha erken benimseme seçeneğine sahip olacak. Berenberg, MicroStrategy’nin bu seçeneği kullanacağını tahmin ediyor.

Berenberg şu anda MicroStrategy hisseleri için bir satın alma notu tutuyor ve 510 dolarlık bir fiyat hedefi veriyor, hisse senedi dün 353,07 dolardan işlem gördü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!