NFTPump
Yarınki Kritik Veri Öncesi Bitcoin Yükselişe Geçti! Şimdi Alınır Mı?
Yarınki Kritik Veri Öncesi Bitcoin Yükselişe Geçti! Şimdi Alınır Mı?

Yarınki Kritik Veri Öncesi Bitcoin Yükselişe Geçti! Şimdi Alınır Mı?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2 haftadır yükselişini devam ettiren Bitcoin 3. haftaya da yükselişle başladı.

Gün içerisinde 22374$’a kadar yükselen Bitcoin, 22.000$’ın üzerinde kalıcı olmaya çalışırken altcoinlerde ciddi bir hareket olmadığını görüyoruz.

Bitcoin‘in yükselişiyle birlikte BTC hakimiyeti yeniden %41 seviyesinin üzerinde çıktı. Bu da altcoinlerdeki cansızlığı açıklamaya yetiyor.

Gözler Enflasyon Verisinde

Bitcoin için orta vadeli yükseliş beklentimizi koruyoruz ancak kısa vadede volatilite yükselebilir.

Yarın TSi 15.30’da ABD enflasyon verisi açıklanacak. (Beklenti %8,1 Önceki %8,5)

Piyasalar yarınki enflasyon verisine odaklanacak. Zira FED’in 21 Eylül’deki faiz kararı üzerindeki en etkili veri, enflasyon verisi.

Yarınki veri beklentilere paralel gelirse ABD’de enflasyonun zirveye ulaştığına dair görüşler kuvvetlenebilir. Piyasaların enflasyonun zirveye ulaştığına dair bir algıya kapılması riskli varlıklardaki iştahı artıracaktır.

FED başkanı Powell, Jackson Hole toplantısında yaptığı açıklamada Temmuz ayında beklentilerin altında gelen enflasyon verisinin parasal sıkılaşmayı yavaşlatmaya yeterli olmadığını ve bir kaç ay bunun devam ettiğini görmeliyiz demişti.

Bu nedenle yarınki enflasyon verisi büyük bir önem arz ediyor.

Olumsuz senaryoda beklentilerin üzerinde açıklanacak bir veri, FED’in daha da şahinleşeceği beklentisiyle riskli varlıklardan kaçışı hızlandırabilir.

Teknik olarak baktığımızda her ne kadar Bitcoin 22.000$’ın üzerine çıksa da bunun RSİ ile desteklenmediğini görüyoruz. Bu tek başına bir anlam ifade etmese de yarınki veri öncesi FOMO’ya kapılmamak gerektiğini hatırlatıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!