sikayetkripto
XRP ve XRPL Merkezileşiyor Mu? Ripple Yöneticileri Tartışmalara Yanıt Verdi!
XRP ve XRPL Merkezileşiyor Mu? Ripple Yöneticileri Tartışmalara Yanıt Verdi!

XRP ve XRPL Merkezileşiyor Mu? Ripple Yöneticileri Tartışmalara Yanıt Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP Ledger ve ona güç veren kripto para birimi XRP‘nin merkezileştirilmesine ilişkin yeni bir tartışma ortaya çıktı. Bu tartışma son iki gündür devam ediyor.

Ripple’ın eski Geliştirme Direktörü Matt Hamilton ve şirketin mevcut CTO’su David Schwartz tarafından söz konusu durumdan şüphe duyanların tezleri için karşı argümanlar sunuldu.

XRP Ve XRPL Merkezileştirildi Mi?

Gelir getirmeyen bir Blockchain olduğu tezine yanıt veren XRPL, doğrulayıcılara kazanç sunamıyor ve bu da bağımsız kişileri ağa katılmaktan caydırıyor.

Bir kullanıcı, kazanç eksikliğinin bağımsız doğrulayıcıların eksikliğine yol açtığını ve bunun da XRPL’nin Ripple ve ortakları tarafından ele geçirilmesi tehdidini doğurduğunu söyledi.

Hamilton ise, Blockchain’in gelirinin sıfır olduğunu, doğrulayıcıların ve kullanıcıların çıkarları aynı doğrultuda olduğu için onu merkeziyetsizleştiren şeyin de bu olduğunu kabul etti.

Alt doğrulayıcılar aracılığıyla ağı ele geçirme konusuna gelince, şirketin eski baş geliştiricisi Ripple’ın yalnızca benzersiz nodlar (UNL’ler) listesini kontrol ettiğini belirtti.

Ancak Ripple diğer doğrulayıcıları ele geçirmeye çalışırsa, diğer nodlar onları kendi UNL’lerinden çıkaracaktır diye ekledi.

Hamilton konuyla ilgili Twitter’da şunları söyledi:

Ağ merkezi değildir ve Ripple yalnızca kendi UNL’sini kontrol eder. Benim UNL’mi kontrol etmiyorlar. Sizin UNL’nizi de kontrol etmiyorlar.

Her şey merkeziyetsizdir.

Bu anlamadığınız bir soru. Ripple istediğini deneyebilir, ancak bu boşuna olacaktır. Bunu biliyorlar.

The network is decentralised and Ripple only control *their* UNL. They don't control my UNL. They don't control your UNL.

It is decentralised.

It is a question that you fail to understand. Ripple can attempt what they want, but it would be futile. They know this.

— Matt Hamilton | #LabWeek22

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!