MEXC
Bu Kripto Para, XRP’yi Geçmeye Hazırlanıyor: Fiyatın Yükselişi Durmuyor!
Bu Kripto Para, XRP’yi Geçmeye Hazırlanıyor: Fiyatın Yükselişi Durmuyor!

XRP Sonrasında Bu 2 Kripto Para da ABD Borsalarından Delist Ediliyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir zamanlar toplam piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri arasında yer alan XRP, açılan menkul kıymet davası nedeniyle değerinin önemli bir kısmını kaybetti.

Ripple’a açılan menkul kıymet davasında XRP’nin direkt olarak şirket tarafından kontrol edildiği vurgulandı ve dava devam ederken birçok kripto para borsası regülasyonlarla ilgili sorunlar nedeniyle XRP’yi delist etti. Şimdi ise bu durum iki kripto para biriminin daha başına gelebilir gibi gözüküyor.

TRX ve ADA Zorda!

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından eToro, dün yayınladığı son dakika açıklamasında regülasyonlarla ilgili sorunlar nedeniyle Cardano ve Tron’u delist edeceğini vurguladı.

26 Aralık tarihinden itibaren ABD içerisindeki kullanıcılar ADA ve TRX alım satımı yapamayacak. 31 Aralık tarihinden sonra ise staking hizmeti durdurulacak. eToro tarafından yapılan açıklamada regülasyonların yarattığı olumsuz iş ortamının bunu yapmaktaki temel sebep olduğu vurgulandı.

ABD’li kullanıcılar son staking ödüllerini ise 15 Ocak 2022 tarihinde alabilecek. Borsa, kullanıcıların mevcut pozisyonlarını ise bozmaya zorlanmayacaklarını ifade etti.

Bu durum aslında günlerdir gündeme getirilmekteydi ve Ripple’ın XRP’yi kontrol etmesi gibi başka şirketlerin de başka kripto para birimlerini kontrol ettiği biliniyor. IOHK, neredeyse Ripple’a benzer şekilde ADA’yı kontrol ederken Justin Sun da istediği gibi TRX’i kontrol ediyor. Diğer borsaların eToro’ya katılması ise iki kripto para birimi için çok sert bir düşüş getirebilir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!