MEXC
Xbox, NFT Oyunlarına Karşı Temkinli Yaklaşıyor
Xbox, NFT Oyunlarına Karşı Temkinli Yaklaşıyor

Xbox, NFT Oyunlarına Karşı Temkinli Yaklaşıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft Gaming başkan yardımcısı aynı zamanda Xbox’ın en yetkili ismi Phil Spencer, Xbox’ın NFT oyun dünyasına girip girmeyeceği konusunda düşüncelerini paylaştı.

Xbox’ın 20. yıl dönümü kutlamalarında Xbox’ın geleceği hakkında konuşan Phil Spencer, Xbox’ın NFT oyunlarına girme olasılıklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Axios’tan Stephen Totilo’ya konuşan Spencer, Xbox’ın NFT oyunlarını araştırdığını, ancak bunları Microsoft mağazasına uygulamanın sömürücü olabileceğini söyledi.

I asked Phil Spencer about NFT games. He said: “What I'd say today on NFT, all up, is I think there's a lot of speculation and experimentation that's happening, and that some of the creative that I see today feels more exploitive than about entertainment”https://t.co/WcyFaJlI7m

— Stephen Totilo (@stephentotilo) November 16, 2021

Phil Spencer, şu anda NFT’leri yaratıcı olmaktan çok sömürücü olduklarını düşünüyor. Ancak her bir NFT oyununun sömürücü olduğunu düşünmediğini, alanın hala yeni olduğunu ve insanların bunu anlamaya çalıştığı bir yolculukta olduğunu da ekledi.

Oyun dünyası ile NFT sektörünün kesişimini iyi karşılamayan Spencer, şu an her şey için erken dedi. Yaratıcılığa dikkat ettiklerini ve biraz daha sabırlı olunması gerektiğini düşünüyor.

Spencer, oyunların eğlenmek için olduğunu, piyasadaki NFT odaklı yapımların bunu henüz başaramadığını dile getirerek şu ifadelere yer verdi;

“NFT sektörü ile alakalı söyleyeceğim şey şu ki, çok fazla deney ve spekülasyon yapılıyor. Bugünlerde gördüğüm bazı reklam ögeleri dahi oldukça sömürücü. Vitrinimizde yer alan ve sömürü üzerinden ilerleyen eserler için de harekete geçeceğiz. Bu tarz atılımların bünyemizde olmasını istemiyoruz.”

Spencer, oyunların amaçları dışına çıkmasını istemediğini, ilerleyen dönemlerde yaşanabilecek düzelmeler ile konuyu tekrardan düşünebileceklerini belirterek, şu şartlarda eklemenin yapılmasını pek mümkün görmediğini aktardı.

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!