NFTPump
WSJ’de Kripto Para Şirketi Celsius Hakkında Çarpıcı İddialar Yayınlandı!
WSJ’de Kripto Para Şirketi Celsius Hakkında Çarpıcı İddialar Yayınlandı!

WSJ’de Kripto Para Şirketi Celsius Hakkında Çarpıcı İddialar Yayınlandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Wall Street Journal tarafından Cuma günü yayınlanan bir habere göre ABD’li düzenleyiciler, zor durumdaki kripto para borç vereni Celsius Network’ün yatırımcılarını mali durumu hakkında yanlış yönlendirdiğine inanıyor.

Kripto Para Şirketi Celsius’un İflas Sürecinin 2020 Yılına Kadar Uzadığı İddia Ediliyor

Mali işler müdürü Chris Ferraro, verdiği ifade sırasında şirketin mali kayıplarının 2020 yılına kadar uzandığını açıkladı.

Kripto para piyasasında bu yaz yaşanan düşüş ile birlikte Celsius’un iflasına zemin hazırlanmış olmasına rağmen, raporlara göre şirketin çöküşü çok daha önce başlamış.

Aynı zamanda, CEO Alex Mashinsky de dahil olmak üzere şirket yönetimi, borç verenin mali sağlığı hakkında iyimser açıklamalar yapmaya devam ediyordu. Geçen yıl Mashinsky, o dönemde “felaket” boyutunda zararlarla uğraşmasına rağmen firmanın kârda olduğunu iddia etmişti.

Celsius, müşteriler için önemli bir cazibe unsuru olan yüksek getiri oranlarını karşılayacak kadar gelir elde edemiyordu. Aslında, şirket faiz ödemek için yeni yatırımcı fonları kullanmak zorunda kalmıştı.

Haberde bunun potansiyel olarak menkul kıymet dolandırıcılığı olarak nitelendirilebileceği belirtiliyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Celsius'un İflas Davasında Önemli Gelişme!

Şirket Temmuz ayı ortalarında iflas başvurusu yapmıştı.

Mashinsky, şirketin bilançosunda 1.2 milyar dolarlık bir açık olduğunu doğrulamıştı.

Eylül ayı başlarında Celsius mahkemeden bazı kullanıcılar için para çekme işlemlerine devam edilmesini istedi. Şirket, bunun müşterilerin paralarını geri alma yolunda sadece ilk adım olduğunu söylemişti.

Celsius, 12 Haziran’da para çekme işlemlerini aniden askıya almış ve bu da şirketin sonunu getirmişti.

İflas eden kripto para kredi şirketinin Mayıs ayı itibariyle yönetim altında yaklaşık 12 milyar dolar değerinde varlığı bulunuyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!