Worldcoin Bile Çözüm Olamadı! Yapay Zeka (AI) Altcoin’lerinin Sonu Mu Geldi? İşte The Graph, Render ve Diğerleri!
Worldcoin Bile Çözüm Olamadı! Yapay Zeka (AI) Altcoin’lerinin Sonu Mu Geldi? İşte The Graph, Render ve Diğerleri!

Worldcoin Bile Çözüm Olamadı! Yapay Zeka (AI) Altcoin’lerinin Sonu Mu Geldi? İşte The Graph, Render ve Diğerleri!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Yapay zeka (AI) tabanlı kripto varlıklar, ayı piyasası nedeniyle düşüş yaşıyor. AI token’larının haftalık işlem hacmi Ağustos’ta 1 milyar dolara kadar düştü. Worldcoin (WLD) lansmanına rağmen, AI token’larının duyarlılığı azaldı. Piyasaya etkisi: Negatif
11:45
11 Eylül 2023

Yapay zeka (AI) tabanlı kripto varlıklar, ayı piyasasının uzamasıyla birlikte düşüşe geçti. Worldcoin’in piyasaya sürülmesine rağmen, bu yıl yapay zeka ile ilgili her şeye yönelik heyecan, teknolojiye dayalı kripto varlıklarına yayılmadı. Kaiko’nun son işlem verilerine göre, AI’ya bağlı token’lar için haftalık işlem hacmi Ağustos ayında durgun kaldı.

İçerik Rehberi

ToggleYapay Zeka Coin’leriAI Coin’leri Yorum Yapay Zeka Coin’leri Veriler, önde gelen beş yapay zeka token’ının işlem hacmini analiz etti. Bunlar SingularityNET (AGIX), Fetch.ai (FET), The Graph (GRT), Render (RNDR) ve Worldcoin (WLD). Ayrıca AKT, OCEAN ve ROSE bir arada incelendi. AI token’ları için toplam işlem hacmi yılın başında neredeyse 7 milyar dolara yükseldi. Verilere göre, Ağustos ayı sonunda bu rakam 1 milyar doların altına düşmüştü. Bu, Worldcoin’in Temmuz ayında piyasaya sürülmesine rağmen gerçekleşti. Worldcoin (WLD), AI token işlem hacimlerine küçük bir destek ekledi, ancak duyarlılığın ilk azalmaya başladığı Mayıs ayından bu yana sabit kaldılar. Daha önceki birçok kripto hikayesinde olduğu gibi (DeFi, NFT‘ler, Metaverse, vb.), yatırım güveni düşük olduğunda ve fiyatlar sabit kaldığında genellikle bir ayı piyasasında duyarlılık azalır. Worldcoin fiyatları, tipik token lansmanı yükseliş ve satış modelini takip etti. WLD lansman gününde 3 doların üzerindeydi ancak o günden bu yana sadece yedi hafta içinde %67 değer kaybetti. CoinGecko’nun AI token kategorisine göre Render, piyasa değerine göre en büyük AI altcoin’i oldu. RNDR, rakiplerine kıyasla o kadar da kötü bir performans sergilemedi ve geçtiğimiz hafta neredeyse %10 değer kazandı. Ayrıca, Fetch.ai ters yönde hareket etti ve FET’in 0,232 dolara düşmesiyle geçtiğimiz hafta %13 değer kaybetti. AI Coin’leri Yorum Listeye göre üçüncü en büyük yapay zeka token’ı olan SingularityNET de zor bir hafta geçirdi ve %8’den fazla düşerek yazım sırasında 0,177 dolardan işlem gördü. Dahası, Grafik de son zamanlarda kırmızı renkte. GRT geçtiğimiz hafta %6,5 değer kaybetti ve zirveden %97’lik bir düşüş yaşadı. Şu anda yapay zeka tabanlı ya da başka türlü hiçbir altcoin’e de her hangi bir sempati varmış gibi görünmüyor. Asya’da bu Pazartesi sabahı piyasalar yine kırmız bölgede işlem görmeye başladı ve toplam değer %0,7 düşüşle 1,07 trilyon dolara geriledi. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!