NFTPump
Vitalik Buterin, NFT’lerin “Soulbound” Yapılmasını Önerdi! Bu Ne Anlama Geliyor
Vitalik Buterin, NFT’lerin “Soulbound” Yapılmasını Önerdi! Bu Ne Anlama Geliyor

Vitalik Buterin Nihayet Sessizliğini Bozdu: Tam Bir Palyaço!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu  (SEC), kripto paralara yönelik duruşunu sertleştirirken, sektörün önde gelenleri arasındaki tartışmalar gündemden düşmüyor. 

18:30
31 Temmuz 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika  Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto paralara yönelik duruşunu sertleştirirken, sektörün önde gelenleri arasındaki tartışmalar gündemden düşmüyor.

İçerik Rehberi

Hedefte Michael Saylor Var!Saylor’dan Çok Konuşulacak Ethereum İddiası Hedefte Michael Saylor Var! Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, bugün paylaştığı bir tweet’te MicroStrategy CEO’su Michael Saylor”un  “tam bir palyaço” olduğunu söyledi. Saylor, uzun zamandır Ethereum’a karşı sert eleştirilerde bulunuyordu. Saylor, özellikle ETH’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia etmişti. Yöneticiye göre, menkul kıymetler yasaları kesin ve açıktır. Yalan söylememeniz, hile yapmamanız veya kurumları aldatamamanız gerekiyor.  Birçok altcoin projesinin öne sürdüğünün aksine, Saylor, menkul kıymetler yasalarının modasının geçmiş olduğu yönündeki popüler argümana karşı çıkıyor. Bu nedenle Saylor, Ethereum’u doğası gereği etik dışı olarak görüyor.  Haziran ayında MicroStrategy CEO’su, altcoin projelerindeki krizlerin ve seffaflık eksikliğinin Bitcoin’e gerçekten zarar verdiğini ve SEC’i kripto para endüstrisini sert bir şekilde düzenlemeye ittiğini belirtti. Ethereum topluluğu, Saylor’un 2000 yılında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından menkul kıymet sahtekarlığıyla suçlandığını hatırlatarak Saylor’a hızlı bir şekilde karşılık verdi. O dönemde Saylor, suçlamaları kabul etmeden veya reddetmeden düzenleyici ile anlaşmak için para cezası ödedi. Saylor’un şirketinin, para kaybetmesine rağmen büyük karlar bildirdiği ve böylece değerini yapay olarak artırdığı iddia ediliyor. Saylor, bu durumun ifşa edilmesinden sonra tek bir günde rekor kıran 6 milyar dolar kaybetti. SEC Başkanı Gary Gensler, dolaşımdaki dijital varlıkların çoğunluğunun kayıt dışı menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğini defalarca belirtti. Aynı zamanda, Gensler kısa süre önce Bitcoin’in bir emtia olduğunu açıkladı. Saylor’dan Çok Konuşulacak Ethereum İddiası Michael Saylor, son açıklamalarında Ethereum‘u  eleştirmişti. Yöneticiye göre, Ethereum üç yıl boyunca istikrar sorunu yaşayabilir. Saylor Etereum’u hedef alırken, Bitcoin Cash’in korkunç bir hata olduğunu söyledi. Saylor, her iki varlığın da ekonomik, teknik veya etik olarak sağlam olup olmadığını sorgulayarak Ether ve Bitcoin Cash’e dikkat çekti. Blockchain Ekonomi İstanbul Zirvesi’nde konuşan MicroStrategy CEO’su, yakın zamanda blockchain’in yaklaşık %40’ının yapıldığını söyleyen Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in açıklamalarına cevap verdi. Kurumsal bir yatırımcı olarak Saylor, değeri hakkında bir karar vermeden önce protokolün tamamlanmasını beklemesi gerektiğini söyledi. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!