MEXC
Uzman, 2022’nin “En Hızlı Atları” Olacak 7 Altcoin’i Açıkladı!
Uzman, 2022’nin “En Hızlı Atları” Olacak 7 Altcoin’i Açıkladı!

Uzman, 2022’nin “En Hızlı Atları” Olacak 7 Altcoin’i Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son 2 yıl içinde kripto para piyasasında inanılmaz gelişmeler yaşandı ve kripto piyasa değeri şu anda 2,91 trilyon dolara ulaştı. Bu arada özellikle DeFi piyasası yatırımcılar arasında popülerlik kazandı ve 2021’in başından bu yana neredeyse 100 milyar dolar büyüyerek, 112 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Kripto analisti Mike Ermolaev’a göre bu ve diğer faktörler nedeniyle, gelecek yıl umut verici ivme kazanma şansı olan birçok altcoin var. Analist, gelecek vaat ettiğini düşündüğü yedi projeyi inceliyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin değerlendirmelerini okuyucularımız için derledik.  

Listenin ilk sırasındaki altcoin projesi Solana (SOL)

Analiste göre, 2021’de olduğu gibi 2022’de de istikrarlı büyümesi beklenebilecek en güçlü altcoin’lerden biri Solana. Analist, ağın daha verimli olmasını sağlayan bir Proof of History (PoH) konsensüs mekanizması üzerine inşa edildiğini belirtiyor. Standart Blockchain, ağ genelinde onay gerektiren sıralı bir blok üretimine dayanırken, PoH, doğrulayıcıların ağın durumunu defterin kendisinden hesaplamasına izin veriyor. Böylece Solana protokolü kendi dahili saatine bağlı olabiliyor ve saniyede 50.000’den fazla işlem hacmini sürdürebiliyor.

Altcoin

2,3 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile WAVES tokeni, kripto paralar içinde ilk 100’de yer alıyor. Analist, Cross-chain ağ Gravity, DeFi platformu Neutrino ve kripto değişimi Waves DEX dahil olmak üzere platformda öne çıkan projelerin inşa edildiğini hatırlatıyor. Tokenin fiyatı, 2021 Mayıs’ında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41,33 dolara ulaştı ve bugün 21 dolar civarında işlem görüyor. Analiste göre bu, fiyatın 2022’de bu yılın en yüksek seviyelerine geri dönebileceği anlamına geliyor.

Analistin listesindeki bir diğer altcoin projesi Terra (LUNA)

Bu temel katman protokolü, TerraUSD gibi popüler itibari paralara sabitlenmiş stablecoin’leri kullanıyor. Analist, LUNA’nın, ayrılmış bir varlık olarak hareket ederek, bu stablecoin’lerin fiyatının korunmasına yardımcı olduğunu belirtiyor. Ekim ayında Terra, kullanıcıların LUNA, TerraUSD ve diğer varlıkları Terra’dan kolayca transfer etmelerini sağlamak için Blockchain’ler Arası İletişim (IBC) standardını etkinleştiren bir Columbus-5 yükseltmesinden geçti ve bu da onu diğer ağlarla birlikte çalışabilir hale getirdi. 

LUNA

Bu güncellemeden hemen sonra, LUNA tokeninin fiyatı 49,43 dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Sonraki ay, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 54,77 doları takip etti. Şu anda token 43,15 dolardan işlem görüyor. Analist, gelecek yıl boyunca olumlu bir büyüme olmasını bekliyor.

Ethereum ağındaki bir protokol grubu yearn.finance (YFI)

yearn.finance platformu, APY faiz oranlarını gösterme, en yüksek kredi verme oranlarını belirleme, DeFi’de yatırım stratejileri toplama ve maliyet ve işçilikten tasarruf sağlayan trade paketleme gibi hizmetler sunuyor. Platformun yerel tokeni (YFI), kullanıcı işlemlerini yürütmek için yUSDC, yUSDT ve yDAI olarak kullanılıyor. YFI tokenlerinin yardımıyla, kullanıcılar borç verme ve trade ücretleri de kazanabiliyorlar.

ALtcoin

YFI, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 93,435 dolara ulaştı ve şu anda 32,312 dolardan işlem görüyor. Analist, kripto para piyasalarında beklenmedik dalgalanmalar olmazsa, YFI’nin önümüzdeki yıl yatırımcı topluluğu arasındaki güçlü konumunu teyit edebileceğine inanıyor.

DeFi piyasasının bir parçası Feed Every Gorilla (FEG)

FEG tokeni, 2021’de yatırımcılardan yeni ilgi seviyelerine ulaşan DeFi piyasasının bir parçası. Analist, FEG’in, token sahipleri arasında dağıtılan %2 işlem vergisi ve erişilemeyen bir yakma cüzdanı ile hiper deflasyonist olduğunu ve bu durumun, dolaşımdaki para arzını azaltarak, onu daha kıt ve daha değerli hale getirdiğini belirtiyor. 

Altcoin

Analist, 2021’de piyasaya yeni sürülen altcoin projesinin şu anki fiyatının 0,0000000006 dolar ile hala ucuz olduğunu söylüyor. Ayrıca analist, yalnızca, fiyatın ve topluluğun büyümesine yardımcı olabilecek en yakın planda, merkezi borsa listeleri olan DEX borsalarında listeleneceğini ifade ediyor.

3D sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA)

Decentraland, Ethereum ağı üzerine kurulmuş bir 3D sanal gerçeklik platformu. Uygulamaların, oyunların ve dinamik 3B sahnelerin oluşturulmasına izin vermenin yanı sıra içerik oluşturucuların içeriklerinden ve uygulamalarından para kazanmalarını mümkün kılıyor.

Altcoin

Platform, MANA ve LAND tokenlerini kullanıyor. MANA, Non Fungible ERC-721 LAND tokenlerini almak için kullanılan bir ERC-20 tokeni. LAND tokenleri, Metaverse’deki çeşitli bölgelerin bir bölümünü oluşturmak için kullanılabilecek temel olarak ücretsiz NFT yuvaları. LAND alımına ek olarak, MANA tokenleri, Decentraland borsasında avatarlar, giyilebilir ürünler ve diğer dijital ürünleri satın almak için de kullanılabiliyor. MANA tokeni Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,69 dolara ulaştı. Analiste göre, şu anda 3 dolar civarında işlem gören altcoin, Decentraland Metaverse büyüdükçe daha fazla ralli için konumlanmış görünüyor.

Son altcoin projesi SuperFarm (SUPER)

SuperFarm, herhangi bir programlama becerisi gerektirmeden SuperFarm platformunda yeni NFT’lerin başlatılmasını destekleyen bir DeFi protokolü. SuperFarm, kullanıcıların kendi NFT’lerini oluşturmalarına, NFT’ler için kripto para toplamalarına, ERC-20 tokenleri oluşturmalarına ve NFT’leri video oyunu öğelerine bağlamalarına olanak tanıyan bir NFT piyasası.

Altcoin

SUPER, SuperFarm’ın yardımcı program simgesi. Yönetim, ücretler, bahis ve NFT eşantiyonları için kullanılıyor. 2021’in başında piyasaya sürülen tokenin halihazırda 700 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri var. SUPER, Mayıs ayında, ATH’ı olan 4,73 dolara ulaştı ve şu anda 2,06 dolardan işlem görüyor. Analist, gelecekteki büyümesinin çeşitli faktörlere bağlı olacağını belirtiyor.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bunu paylaş:

TweetTelegramWhatsApp

kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!