UST’den Sonra Balinalar Bu Stablecoin’i de Satıyor! Bu Ne Anlama Geliyor?
UST’den Sonra Balinalar Bu Stablecoin’i de Satıyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

UST’den Sonra Balinalar Bu Stablecoin’i de Satıyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Santiment’in en son verilerine göre balinalar, de-peg riskinin ardından piyasada bu stablecoin varlıklarını aktif olarak satıyor.

13:45
13 Mayıs 2022

Santiment’in en son verilerine göre balinalar, de-peg riskinin ardından piyasada USDT varlıklarını aktif olarak satıyor. Ayrıca dün USDT’nin fiyatı kısa bir süre için 0.97 dolara düştü ama sonra tekrar 1 dolara yükseldi.

İçerik Rehberi

UST’den Sonra USDT KorkusuTether ve UST UST’den Sonra USDT Korkusu Santiment’ten elde edilen veriler, önemli balina adresleri sadece dünkü işlem seansında 710 milyon ‌Tether (USDT) sattı. Bu büyük satış, şimdiye kadar balina adreslerinin gerçekleştirdiği en büyük satış olarak kabul ediliyor. Ancak Santiment, bu adreslerin bağlı olduğu ağ hakkında hiçbir veri sağlamıyor. Yapılan açıklamalara göre balinalar arasındaki böyle bir paniğin arkasındaki ana neden, kesinlikle UST’nin dolar sabitini kaybetmesine ve sonrasında yaşanan olaylara bağlı. Buna ek olarak USDT’nin yanı sıra diğer stablecoin’lerde de büyük satışlar olduğu görülüyor. Ayrıca şu anda piyasa değeri bakımından en büyük ilk beş stablecoin’in toplam piyasa değeri 154,4 milyar dolar üzerinde bulunuyor. Terra her ne kadar son birkaç hafta içinde attığı adımlar nedeniyle büyük popülarite kazanmış olsa da son durumlar projenin deyim yerindeyse yok olmasına sebep oldu. Arka arkaya UST ve LUNA’nın borsalardan delist haberleri de gelmeye devam ediyor. Tether ve UST Aslında Tether’in rezervleri LFG’lerden önemli ölçüde daha büyük ve stablecoin, dijital varlıkların ve ticari kağıtların küçük bir kısmıyla birlikte gerçek nakit ile destekleniyor. Çeşitlendirme, son derece değişken kripto para birimleri tarafından desteklenen istikrarlı varlıklara kıyasla USDT’yi daha istikrarlı tutmanın ana bileşeni olarak görülüyor. Kripto paranın CoinMarketCap’teki fiyat geçmişine göre Tether, kripto para piyasasındaki son derece yüksek volatilite sırasında 0,99 ABD dolarının altına kısa bir düşüşe rağmen, 1 ABD doları fiyatını korumakta neredeyse hiç sorun yaşamadı. Dolayısıyla son yaşanan olay her ne kadar bir felaket olarak yorumlansa da USDT’nin işine yaramış olabilir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!