365miner.com
Üst Düzey FED Yetkilisinden Kripto Paralara Ağır İtham!
Üst Düzey FED Yetkilisinden Kripto Paralara Ağır İtham!

Üst Düzey FED Yetkilisinden Kripto Paralara Ağır İtham!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Minneapolis FED Başkanı Neel Kashkari Cuma günü yaptığı açıklamada, FTX’in çöküşünün sektörün eksikliklerini ortaya çıkarmasının ardından tüm kripto para fikrinin “saçmalık” olduğunu söyledi.

“Kripto Para Kavramının Tamamı Saçmalık”

Kashkari Twitter’da yaptığı açıklamada, yatırımcıların FTX tarafından nasıl kandırıldığına ilişkin bir makale hakkında yorumda bulunarak şunları söyledi:

“Bu ilginç ama çok dar bir konu. Bu ciddi bir sektördeki ilk dolandırıcı şirket vakası değil. Kripto para kavramının tamamı saçmalık. Ödemelerde kullanışlı değil. Enflasyondan korunma yok. Nadirlik yok. Vergilendirme otoritesi yok. Sadece bir spekülasyon aracı ve daha büyük aptallıklar var.”

Birçok yetkili kripto riskleri ve düzenleme ihtiyacı konusunda uyarıda bulunmuş olsa da, Kashkari’nin yorumu bir FED politika yapıcısı tarafından yapılan en güçlü kınamalardan birini temsil ediyor.

This is interesting but 2 narrow. This isn't case of 1 fraudulent company in a serious industry. Entire notion of crypto is nonsense. Not useful 4 payments. No inflation hedge. No scarcity. No taxing authority. Just a tool of speculation & greater fools. https://t.co/9yweHwwgOL

— Neel Kashkari (@neelkashkari) November 18, 2022

Bu haftanın başlarında FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, bireysel yatırımcıların zarar etmesinden endişe duyduğunu söylemiş ve bir platformun ya da firmanın aksaklıklarının başka yerlere sıçramasının “domino etkisi” yaşatmasından yakınmıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FED Yetkilisinden Faiz Mesajı: Bitcoin'in Merakla Beklediği Aralık Toplantısından Nasıl Bir Sonuç Çıkacak?

Ayrıca, FED’in denetimden sorumlu başkan yardımcısı Michael Barr, Kongre’yi gelecekteki finansal istikrar risklerini önlemek için güçlü kripto para koruma duvarları içeren yasaları geçirmesi gerektiği konusunda uyardı.

Öte yandan New York FED’in dijital dolarları test etmek üzere onlarca banka ve diğer finans kuruluşuyla ortaklık kurması, Wall Street’in piyasadaki son çalkantılara rağmen kripto para gündemini ilerletme niyetinde olduğunun bir işareti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!