sikayetkripto
Circle CEO’su, USDC Hakkındaki Söylentilere Cevap Verdi!
Circle CEO’su, USDC Hakkındaki Söylentilere Cevap Verdi!

USDC Sahibi Circle, FTX’te Kaybettiği Para Miktarını Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük ikinci stablecoini USDC’nin dağıtıcı şirketi Circle, yayınladığı SEC belgelerinde FTX’e 10.6 milyon dolar tutarında risk maruziyeti olduğunu duyurdu.

Krizin ilk günlerinde şirket, FTX’e çok az oranda yatırımı olduğunu açıklamıştı.

Circle CEO Jeremy Allaire, 9 Kasım’da şu Tweet’i atmıştı:

“Circle FTX’in küçük bir hissedarıdır ve FTX de Circle’ın küçük bir hissedarıdır. Circle aynı zamanda Kraken, Coinbase ve BinanceUS’un da küçük bir hissedarıdır.”

Stablecoin USD Coin (USDC) ve Euro Coin’in (EUROC) arkasındaki şirket, kripto borsasının 11 Kasım’da iflas koruması için başvuruda bulunmasından bu yana FTX’e riskini açıklayan birkaç firmadan biri.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Tether ve Circle'den FTX ve Alameda Açıklaması!

Circle, SEC’e Yaptığı Başvurusunda FTX’e Olan Yatırımını Açıkladı

Circle, FTX ile ilgili sermaye yatırımlarının miktarını, Circle’ı New York Borsası’nda işlem gören halka açık bir şirket haline getirecek olan özel amaçlı satın alma şirketi Concord Acquisition Corp tarafından planlanan bir satın alma ile ilgili 14 Kasım tarihli bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyasında açıkladı.

Circle’ın varlıklarına ilişkin 30 Eylül tarihli bir aylık beyan, saklama hesaplarında tutulan yaklaşık 47.5 milyar ABD doları ile desteklenen yaklaşık 47,3 milyar ABD Doları Coin’in dolaşımda olduğunu gösteriyor.

Şirket ayrıca yaptığı açıklamada “tarihsel olarak FTX Group için ödeme işleme hizmetleri gerçekleştirdiğini ve FTX Group için USDC verdiğini ve geri aldığını” ve dördüncü çeyrekte FTX ile ilgili zarar kaydetmeyi planladığını belirtti.

Circle açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Şirket FTX Group ile olan hizmetlerini ve işlemlerini askıya almıştır ve FTX Group’a gelecekteki hizmetlerin sağlanması üzerindeki etkisini ve FTX Group iflasının potansiyel mali etkisini değerlendirme sürecindedir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!