USD Coin (USDC), Rezervlerini Nerede Tuttuğunu Açıkladı: Yüzde Kaçı Nakit?
USD Coin (USDC), Rezervlerini Nerede Tuttuğunu Açıkladı: Yüzde Kaçı Nakit?

USD Coin (USDC), Rezervlerini Nerede Tuttuğunu Açıkladı: Yüzde Kaçı Nakit?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

USDC stablecoininin arkasındaki teknoloji şirketi olan Circle, paylaştığı blog yazısında geçtiğimiz hafta 8.4 milyar USDC tokeni mint ettiğini ve 6.7 milyar USDC tokenini ise yaktığını açıkladı.

Şirket 2021 yılının tamamında 99.3 milyar USDC mint etmiş, 61.1 milyar USDC ise yakmıştı.

Circle, USDC Rezervlerinin Yüzde 22.9’unu Nakitte Tutuyor

Şirketin paylaştığı blog yazısında, rezervlerine dair detaylar da yer aldı. Bilgilere göre USDC rezervlerinin 39 milyar doları yani %77.1’i ABD menkul kıymetlerinde, 11.6 milyar doları yani %22.9’u ise nakitte tutuluyor.

USDC, Circle şirketi tarafından 2018 yılında kurulmuştu. Şirket, kurumsal yatırımcılara sorunsuz bir şekilde itibari para birimlerinden kripto paralara geçiş yapma fırsatı vermeyi amaç olarak edindiklerini bildirmişti. Şirketin açıklamasına göre kurumsal yatırımcılar USDC tokenlerini gerekli durumlarda yeniden dolara çevirebiliyor.

Circle, stablecoinler arasında denetlemelerinde ve raporlarında USDC tokeninin nasıl bir performans gösterdiği ve varlığın etrafındaki piyasa durumuna dair verileri şeffaf bir şekilde açıklamasıyla övünüyor. Şirketin açıklamasına göre, müşterilerin güveni böylece sağlanıyor ve USDC tokeninin stabil kaldığı hatırlatılıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Terra Kurucusu Do Kwon Nihayet Sessizliğini Bozdu: Çöküş Sırasında Satış Yaptı Mı?

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta boyunca kripto para piyasasında stablecoinler ile ilgili oldukça yoğun bir gündem vardı. En büyük stablecoinlerden biri olan UST 1 dolara olan sabit fiyatını kaybetmiş ve büyük miktarda gerileme yaşamıştı.

Bu gelişmenin ardından Tether, USDT, BUSD ve bazı stablecoinlerin kullandığı mekanizma yerine algoritmik stablecoin mekanizmasını kullanan tokenler baskı altına girmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!