Ünlü yatırımcı: ‘Boğa rallisi başladı’
Ünlü yatırımcı: ‘Boğa rallisi başladı’

Ünlü yatırımcı: ‘Boğa rallisi başladı’

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pomp Investment’ın kurucusu ve aynı zamanda bir BTC boğası olarak tanınan Anthony Pompliano, Bitcoin’in rallisini etkileyen faktörleri açıkladı.

CNBC’ye konuşan Pompliano, Bitcoin’in yarılanmasıyla birlikte geçmiş bir fiyat modelini takip ettiğini ifade etti.

“Bitcoin için boğa piyasası başladı. Şu anda herkesin aklındaki tek soru, Bitcoin’in bu boğa piyasasında ne kadar yükseleceği.”

Yatırımcı, Bitcoin’i 40.000 doların üzerine çıkaran büyük yükselişin iki ana etmene bağlanabileceğini ifade etti. Pompliano’ya göre ocak ayında potansiyel bir spot Bitcoin ETF’inin onaylanma ihtimaliyle Fed’in faiz oranlarını indirmesine ilişkin beklentiler, varlığın yükselişe geçmesini sağladı.

“Bitcoin ETF’ine ilişkin spekülasyonlar sürüyor. Ocak ayının başına yaklaştıkça, insanlar onaylanma ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Onaylandığı takdirde fiyatın artacağına inanıyorlar ve bu yüzden ona (BTC’ye) sahip olmak istiyorlar. Bu son derece anlaşılır.
Makro olaylara bakacak olursanız (…) Ekonomiyi sıkı tutmaya deva ederlerse bizi resesyona itecekler. Niceliksel geri dönüş olduğundaki düşünce yapısı, BTC ve diğer birçok varlığın yükseleceği yönündedir. Bu sebeple gevşek para politikasına dönülmesini ve ardından varlık satın alınmasını bekleyemezsiniz. Ondan hemen önce almak istersiniz.”

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada 43,090 dolar üzerinden işlem görüyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!