MEXC
sikayetkripto
Ünlü Müzik Grubu da Kripto Para Dolandırıcılarının Hedefi Oldu!
Ünlü Müzik Grubu da Kripto Para Dolandırıcılarının Hedefi Oldu!

Ünlü Müzik Grubu da Kripto Para Dolandırıcılarının Hedefi Oldu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efsanevi heavy metal grubu Metallica, yeni duyurduğu albümün yarattığı heyecanla para kazanmaya çalışan kripto para dolandırıcıları hakkında bir uyarı yayınladı.

Metallica Hediye Kripto Para, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Dağıtmıyor

Grup, son zamanlarda sosyal medya platformlarında ortaya çıkmaya başlayan kripto para hediye kampanyalarını reddetti. “Mümkün olduğunca açık olalım. Bunlar dolandırıcılıktır,” şeklinde bir açıklama yaptı.

Katılımcıların paralarını ikiye katlamayı vaat eden şüpheli Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hediyeleri, son zamanlarda en büyük video paylaşım ağı olan YouTube’da sahte canlı yayınlar aracılığıyla tanıtılıyordu.

Metallica, yaptığı açıklamada, resmi sosyal medya kanallarının hepsinin doğrulandığını vurgulayarak, bu tarz paylaşımlara inanılmaması konusunda uyardı.

Son otuz yılın en iyi rock grubu olduğuna inanılan Metallica, Kasım ayı sonunda “72 Seasons” adlı yeni albümünü duyurdu.

Doğal olarak, grubun 2016’dan bu yana yayınladığı ilk albüm sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve dolandırıcılar da bu fırsattan istifade ederek sahte hediye dolandırıcılığı yapmaya başladı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Kripto Paralar Hakkında Emsal Nitelikte Bir Karar Verdi!

Geçtiğimiz dönemde 6.1 milyar dolar piyasa değerine sahip İsviçre merkezli bir blok zinciri projesi olan Polkadot (MATIC) altcoin ekosisteminin dolandırıcılıkla mücadele etmesine yardımcı olacak son girişimini duyurmuştu.

Polkadot, ekosisteminde dolandırıcılık tehdidi oluşturan oluşumları ihbar edecek kullanıcılara ödül vereceğini duyurdu. Polkadot, topluluk üyelerini bu işi yapmaya devam etmeye teşvik etmek için onları sürekli olarak USDC cinsinden ödenen ödüllerle ödüllendirecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!