NFT
Avustralya’dan Kripto Paralar Konusunda Önemli Bir Adım Geldi!
Avustralya’dan Kripto Paralar Konusunda Önemli Bir Adım Geldi!

Ünlü Kripto Para Borsası, Şirket Birleşme Kararından Vazgeçti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avustralyalı kripto para borsası Swyftx ve hisse alım satım ve süper emeklilik platformu Superhero, hükümetin kripto endüstrisi üzerindeki düzenleyici baskıyı artırmasının ardından karara varıldığını söyleyerek planlanan birleşmelerini iptal etti.

Avustralya Kripto Para Borsası Swyftx, Hisse Alım Satım Platformu Superhero Birleşme Planını Terk Etti

Swyftx’in genel danışmanı, düzenleyici ortamın geleneksel işletmeler ile kripto şirketlerinin birleşmelerinin kolayca gerçekleşebileceği bir ortam olmadığını söyledi.

Plan Haziran ayında duyurulmuş ve 1.5 milyar Avustralya doları değerinde bir “dijital ve geleneksel finans merkezi ve 800.000’den fazla müşteriyi tek bir çatı altında toplayacak “tarihi bir birleşme” olarak lanse edilmişti.

İptal, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu’nun (ASIC) kripto ile ilgili üç kuruluşa BlockEarner, qoin dijital tokeninin arkasındaki şirket olan BPS Financial ve finansal ürün karşılaştırma web sitesi Finder.com’a dava açmasının ardından geldi.

Bu arada hükümet, bir tavsiye belgesi için yorum ve geri bildirimleri davet ederek gelecek yıl kripto kurallarını sıkılaştırmaya yönelik adımlar atıyor.

Swyftx’in genel danışmanı Adam Percy bir WhatsApp mesajında, “kripto varlıklar etrafında devam eden düzenleyici belirsizlik, artan uygulama ile birleştiğinde, daha geleneksel işletmelerin ve kripto şirketlerinin birleşmelerinin kolayca gerçekleşebileceği bir ortamı teşvik etmiyor” dedi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Shiba Inu (SHIB) Ekibi, Topluluğun Heyecanla Beklediği Gelişmeyi Duyurdu!

Kripto borsası FTX ve kripto borç veren Voyager Digital dahil olmak üzere birçok yüksek profilli şirketin çöküşü ve kripto pazarındaki düşüş bu ortama yardımcı olmuyor.

Bu ayın başlarında Swyftx, piyasadaki gerileme nedeniyle 90 kişiyi yani toplam işgücünün %35’ini işten çıkarmıştı.

Superhero CEO’su John Winter, “Piyasadaki dalgalanmanın yanı sıra mevcut düzenleyici ortam, bu yılın başlarında birleşmeye ilham veren ilk vizyona ulaşmayı giderek zorlaştırdı” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!