Türk Analist: “Bitcoin’de Mega Boğa İçin İşaret Fişeği Atmama Az Kaldı!”
Türk Analist: “Bitcoin’de Mega Boğa İçin İşaret Fişeği Atmama Az Kaldı!”

Ünlü CEO: ” Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin’deki Bu Veri Yükselişe İşaret Ediyor!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcılar bol düşüşlerle ve zorlu geçen 2022 yılından sonra 2023 yılının başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimleri için yükselişin geldiği bir yıl olmasını ümit ediyor.

Bu konuda bazı analistler 2023’te de düşüşlerin devam edeceğini düşünürken bazı analistler de teknik göstergelerin ve bazı verilerin yükselişi işaret ettiğini belirtiyor.

Yükselişin yaşanacağına dair bazı veriler paylaşan SatoshiActFund CEO’su Dennis Porter, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Bitcoin oynaklığının şu anda tarihi düşük seviyelerde olduğunu söyledi.

Paylaşımına bir de grafik ekleyen CEO, Bitcoin oynaklığının en son bu seviyelere düştükten sonra bu kadar düştüğünde BTC‘de % 600’lük bir artış yaşadığını savundu.

“Bitcoin’de volatilite en son bu kadar düşük seviyelere geldikten sonra BTC’de %600’lük bir artış yaşandı.”

Porter paylaşımına eklediği grafikte, BTC volatilitesinin en son 2020’nin sonlarında volatilitede şimdiki ile benzer bir düşüş yaşadığını belirtiyor.

Hatırlanacağı üzere Bitcoin Ekim 2020’de konsolidasyon aşamasından çıktı ve sonrasında 2021 yılında yaşadığı artışlarla yaklaşık bir yıl sonra yani Kasım 2021’de 69.000 dolarlık ATH’sine ulaştı.

BTC’nin Ekim 2020’de 10.000 dolar civarında olduğunu ve Kasım 2021’de 69.000 dolara geldiğini birlikte değerlendirirsek Bitcoin Ekim 2020’den Kasım 2021’e kadar %600’e yakın bir artış yaşamış oluyor.

Bitcoin’in tarihsel verileriyle Dennis Porter’in paylaştığı Bitcoin volatilite verisi birlikte değerlendirildiğinde BTC’de tekrar %600’lük bir artış yaşanıp yaşanmayacağını zaman gösterecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!